Stamboom Van Osch » Wilhelmus Peter Willems van Heretum (-> 1733)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus Peter Willems van Heretum 


Gezin van Wilhelmus Peter Willems van Heretum

Hij is getrouwd met Adriana Wouter Adriaens Fredericks.

Zij zijn getrouwd op 12 februari 1702 te Gemonde.Bron 2


Kind(eren):



Notities over Wilhelmus Peter Willems van Heretum

schepenprotocol Boxtel:
J. Sprangers; S. L. Franken, secretaris
WILLEM PETERS VAN HEERTUM
Anthonie van Heurn (40ste penning)
P. Quevellerius, drossaard
Jan Jansse van Zesante, wonend te Boxtel
Marten Jansse van Zesante, broer van
Jan Michiels van de Zande
Datering: 1718-1734

schepenprotocol SMG:
105 Hendrick Janssen van de Ven als man van Jenneken Wouter Arien Fredericks, wonend te Gestel onder Gemonde hierin voor een derde part, verder Jan Aerts van Overbeeck als man van Hendrien Wouter Ariens Fredricks ook voor een derde part en WILLEM PETERS VAN HIRRETUM als man van Adriaentie Wouter Arien Fredricks ook voor een derde deel, de 2 laatsten wonend op Hoog Gemonde onder Boxtel en ze verkopen aan Wilbort Hendrick Clomp wonend op de Berselaer, een perceeltje teulland groot ca. een lopenzaad gelegen te Gestel op d¦Ochelen, belendend de kerk van Gemonde, de weduwe van Corstiaen van Overbeeck, Jan Schellen, Jan Ariens de Jong te Vught, zoals ze dat perceel hebben geerfd van Jan Janssen van Hees, zijnde de oom van hun echtgenotes. De verkopers beloven alle lasten van hun kant af te handelen, behalve de dorpslasten. Getuigen hierbij waren Isaaq Elsevier drossaard, Johannes van de Ven en Laurens van Montfoort als schepenen van Gestel op 3 september 1733. Ondertekend : I. Elsevier, dit merk is van Johannes van de Ven, L. van Montfoort, mij present S. Voltelen secretaris. Datering: 03-09-1733

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus Peter Willems van Heretum?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmus Peter Willems van Heretum

Arike Jansen
± 1645-????

Wilhelmus Peter Willems van Heretum
-> 1733

1702

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Sint-Michielsgestel RK Dopen 1674-1728 (Gemonde)
  2. Sint-Michielsgestel RK Trouwboek 1674-1728

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1674: Bron: Wikipedia
    • 19 februari » Engeland en Nederland tekenen de Vrede van Westminster. Een onderdeel van deze overeenkomst was dat de kolonie Nieuw-Amsterdam onder Engels gezag komt. Zij hernoemen ze tot New York.
    • 1 augustus » Een tornado teistert de stad Utrecht; het schip van de Domkerk stort in waardoor de toren compleet los komt te staan van het koor. Ook de Pieterskerk heeft grote schade.
    • 11 augustus » Slag bij Seneffe tussen een Frans leger onder maarschalk Condé en een Nederlands - Spaans - Oostenrijks - Duits leger onder stadhouder Willem III.
    • 26 oktober » Walraad van Nassau-Usingen wordt benoemd tot gouverneur van Bergen op Zoom.
    • 10 november » Nederland draagt officieel Nieuw-Nederland over aan de Britten. De nieuwe naam wordt New York.

Over de familienaam Van Heretum


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I49793.php : benaderd 29 januari 2026), "Wilhelmus Peter Willems van Heretum (-> 1733)".