Stamboom Van Osch » Anna Peters Hanricxs "Aelken" van Amboij (± 1510-> 1561)

Persoonlijke gegevens Anna Peters Hanricxs "Aelken" van Amboij 


Gezin van Anna Peters Hanricxs "Aelken" van Amboij

(1) Zij is getrouwd met Libaert Dirricks van den Hoevel.

Zij zijn getrouwd voor 1525.


Kind(eren):



(2) Zij is getrouwd met Lambertus Lamberti Adriani van Sochel.

Zij zijn getrouwd rond 1553.


Notities over Anna Peters Hanricxs "Aelken" van Amboij

- woonde onder d'Elschot in Schijndel...
- na 1561 zijn geen vermeldingen meer in akten gevonden...
zie https://gw.geneanet.org/erikvde?n=van+amboij&oc=&p=anna+petrus+henricks

schepenprotocol Schijndel:
154 Geraert Dirrick Hubenz. burger en mesmaker te ’s-Hertogenbosch heeft verkocht Libaert zoon van wijlen Dirrick van den Hoevel en Anna dochter van Peter Henrickz. van Amboij de vrouw van Dirrick een huis, hof, hofstad en erf omtrent 6 lopensen onder Schijndel ter plaetssen genoempt Deelsschot [vgl. Elschot] naast Lucas Aert Haubraken, Jan Henricxz. van den Bogaart, de straat en de gemene hei, welk huis hij in erfkoop had verkregen van Lambert zoon van wijlen Symon van den Audenhuijs, belast met 5 gl. per jaar aan kinderen en weduwe van Beatris Henrickx dochter van den Bogaert, idem een cijns of pacht van 2 gl. 15 st. aan Henric Peter Eymberts op die Dungen en 2 st. gebuurcijns, gevolgd door de betalingsgelofte van Libaert [3x]. Datering: 11 februari 1549

197 Libert Dirrickz. van den Hoevel met Anna zijn vrouw als dochter van Peter van Ambaeij die hebben verklaard schuldig te zijn een bedrag van 16 gl. uit goederen verkregen via Jenneken dochter van Henrick Geringhs en een jaarlijkse pacht van 3 keizersgulden [vgl. Carolusgulden] - schepen Peter Reinders van den Dyck en Aert van Sochel. Datering: 23 april 1550.[zie scan]

37 Jan en Dirrick broers kinderen van Henric Henrickss. van den Bogart man van de dochter van Librecht van den Hovel en diens vrouw Ermgart dochter van Jan van den Oetelaer en hebben dit huis getransporteerd aan Anna nagelaten weduwe van Librecht van den Hovel wettige dochter van Peter Henricks van Ambaeij in koop verkregen tegen Goeyert Dirric Hubensoen zoals vermeld in een Schijndelse schepenbrief ter plaetssen genompt Deelsschot + slotformule, belast met de betaling van de ‘schaubrief’ aam Jan in Sint Achten te ’s-Hertogenbosch en schulden aan Corstiaen Henricks van der A – schepenen Jan van den Oetelar en Gibrecht van den Bogart; Jan Librechtssoen van den Hovel belooft Jan zijn broer en diens vrouw Margriet jaarlijks 25 gl. te betalen. Datering: 7 oktober 1552.

69 Lambert zoon van wijlen Lambert Adriaenss. van Sochel man van ANNA dochter van PETER VAN AMBAEY en heeft verkocht Corstiaen Henrickss. van der A een pacht of rente van een mud rogge Bossche maat te betalen op bamisdag [= 1 oktober] uit een huis hof en erf groot 6 lopensen ter stede Deelsschot genaamd naast het erf van Lucas Haubraken, Henric Janss. van den Bogaert, de gemeijnt en de straat van Schijndel, belast met 5 gl. aan Beatris van den Bogaert en 3 gl. aan Henrick Peter Eymberts – schepenen Oetelair, Cuylen en Michils + betalingsgelofte. Datering: 5 maart 1557.

228 Liebert Dircxss. van den Hovel. [man van Anna Peters] verkoop, Jan Schymanss., scepenenbrief van Schynle dd. 22 oktober 1528, Roeloff Peter Hanricxss. van Amboey, HANRICK Liebert Dircxss. van den Hovel, Jan Lieberts, actum 15 februari 1566, testes Ghysbert van den Bogert ende Zebert Janss., Rutger Janss. medescepen, Servaes Hanricxss., 12 februari 1566, testes Huygo van Berckel ende Zebert, actum 6 mei 1562, testes scabini Zebert Janss. ende Jan Rutten. Datering: 1564-1569.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Peters Hanricxs "Aelken" van Amboij?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anna Peters Hanricxs "Aelken" van Amboij

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Peters Hanricxs van Amboij

Lijsbeth
± 1490-< 1561

Anna Peters Hanricxs van Amboij
± 1510-> 1561

(1) < 1525
(2) ± 1553

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Amboij


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I49758.php : benaderd 15 januari 2026), "Anna Peters Hanricxs "Aelken" van Amboij (± 1510-> 1561)".