Stamboom Van Osch » Jan Wiericx van den Haenberge (± 1485-< 1550)

Persoonlijke gegevens Jan Wiericx van den Haenberge 


Gezin van Jan Wiericx van den Haenberge


Kind(eren):



Notities over Jan Wiericx van den Haenberge

- info uit Gens Nostra 1994 (Ton Reniers):
Jan verschijnt pas ten tonele in 1525. Het valt op dat hij niet in de akte wordt vermeld, als zijn vader zijn zoon Wouter land en zijn schoonzoon Laureys Jan Pauwels de boerderij overdraagt, terwijl in marge wel is opgetekend dat de kleinzoon van Jan, ook Jan Wiericx geheten, de erfpachtbrief ten laste van Adriaen Pauwels Jans, de mogelijke achterkleinzoon van Laureys Jan Pauwels, in zijn bezit heeft.
In 1525 koopt Jan van Anthonis wijlen Alaert Wouter Dyruen de boerderij over en verklaart hiervoor Anthonis jaarlijks een bepaalde erfpacht schuldig te zijn. In 1531 sluit hij nog een erfpachtcontract af over dezelfde boerderij, gelegen te Hoilten, aan de Diepestrate, bij de voogd van Reyner Jan Adriaensz.
Jan treedt in 1529 op als toeziender over de kinderen van zijn overleden zus Margriet en in 1539 als voogd over de kinderen van zijn broer Wouter. In 1530 en in 1541 deelt hij in de erfenis nagelaten door resp. zijn vader en moeder.
Op 4 maart 1550 bekrachtigen Dyrck (lees: Wyrck) en Adriane, de twee kinderen van wijlen Jan Wyerick van den Haenberge, de erfpacht die zij jaarlijks aan Godert Willem Vincx moeten uitreiken. Een verklaring voor deze erfpacht kan de volgende zijn: Toen Jan de boerderij in 1525 van Anthonis Dyruen had gekocht, had de laatste haar enige jaren tevoren verkregen van Willem Willem Vincx, de vader van Godert Willem Vincx. Mogelijk heeft Jan dan de erfpacht van Anthonis Dyruen aan Willem Willem Vincx moeten overnemen.
Op 9 augustus 1550 verklaart Henrick Wouter Wyericx van den Haenberge dat hij de boerderij van de erfgenamen van wijlen Jan Wyericx van den Haenberge heeft aangekocht. De koop heeft waarschijnlijk geen doorgang gevonden. We zien dat de beide kinderen van Jan Wyericx de boerderij verkopen aan Jan Denijs Mutsaerts, denkelijk afkomstig uit Tilburg.
Het betekent in ieder geval dat de kinderen niet op de ouderlijke boerderij zijn blijven wonen.
Zij verkopen in hetzelfde jaar ook nog een perceel land te Tilburg gelegen. Beide kinderen zijn mede-erfgenamen in de nalatenschap van hun ‘moeye’ Lysbeth Wyericx van den Haenberge in 1553.

- Ginneken en Bavel R676 f139v.
- Gilze en Rijen R658 f8, oom van de kinderen van broer Wouter, 17.02.1539.
- Gilze en Rijen R659 f175, met zus Adriane, 04.03.1550.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Wiericx van den Haenberge?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Wiericx van den Haenberge

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Wiericx van den Haenberge

Jan Wiericx van den Haenberge
± 1485-< 1550



Onbekend


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Van den Haenberge


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I49053.php : benaderd 15 januari 2026), "Jan Wiericx van den Haenberge (± 1485-< 1550)".