Stamboom Van Osch » Dirck Johanssoon van Brakel (± 1385-1450)

Persoonlijke gegevens Dirck Johanssoon van Brakel 


Gezin van Dirck Johanssoon van Brakel

Hij is getrouwd met Janne van Hemert.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Johan Dircksz van Brakel  ± 1445-1510 


Notities over Dirck Johanssoon van Brakel

info:
Knape van Holland, in 1405 door graaf Albert opgeroepen voor de "heervaart" tegen Hagestein en Everstein.
Schepen van Zuilichem 1418/47. In 1418 beleend met "die grote thiende tot Brakel" en 1436 wordt zijn vrouw er mede getocht. Hij zegelt 1433 een acte m.b.t. 170 morgen land te Brakel van het Kapittel van Oud-Munster met een gedeeld schild, waarop heraldisch rechts de twee zalmen van Brakel en heraldisch links drie (2-1) zwarte zuilen op zilver (Van Bloemensteijn). Hier komt duidelijk uit, dat hij een zoon was van de 2e vrouw van zijn vader Johan, n.l. van Johanna van Bloemensteijn. In 1406 wordt hij als erfgenaam van zijn moeder Johanna beleend met de "Oudeweydsche Tienden" te Gameren (in 1424 draagt hij dit leen over aan zijn zuster Adriana).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirck Johanssoon van Brakel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirck Johanssoon van Brakel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirck Johanssoon van Brakel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Brakel


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I43227.php : benaderd 19 januari 2026), "Dirck Johanssoon van Brakel (± 1385-1450)".