De temperatuur op 23 april 1923 lag tussen 2,9 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Diane Arbus, Amerikaans fotografe († 1971)
13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
12 juni » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland.
21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
6 november » Jacob Schick verkrijgt een octrooi op 's werelds eerste elektrische scheerapparaat.
Dag van overlijden 14 februari 2013
De temperatuur op 14 februari 2013 lag tussen -2,2 °C en 1,3 °C en was gemiddeld -0,7 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 7,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
26 januari » Een Egyptische rechtbank veroordeelt 21 beklaagden die terechtstaan voor hun rol in de Port Said-stadionramp, waarbij in februari 2012 74 mensen om het leven kwamen, tot de dood. De uitspraak leidt tot rellen in de havenstad Port Said, waarbij 31 doden vallen.
26 februari » De Roemeense politie doet in het dorp Carcaliuin, in de provincie Tulcea, een aantal huiszoekingen in het onderzoek naar de schilderijenroof (2012) uit de Kunsthal Rotterdam.
22 maart » Hardrock-band My Chemical Romance gaat uit elkaar.
24 mei » De voetbalbond van Gibraltar wordt door de UEFA erkend als het 54e lid. Vertegenwoordigende elftallen en clubs van Gibraltar mogen vanaf nu meedoen aan competities georganiseerd door de UEFA.
18 oktober » Bij het Gouden Televizier-Ring Gala wint het programma Wie is de Mol? de Gouden Televizier-Ring, na zes keer eerder al genomineerd geweest te zijn.
19 oktober » Vijf winkels en elf woningen in het centrum van Leeuwarden, waaronder het geboortehuis van Mata Hari, worden door brand getroffen. Bij de brand valt een dode.
Dag van begraven 21 februari 2013
De temperatuur op 21 februari 2013 lag tussen -2,9 °C en 1,1 °C en was gemiddeld -1,2 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (15%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
18 februari » Vijf Zuid-Afrikaanse mijnwerkers worden neergeschoten door bewakers, die het vuur openen tijdens rellen tussen verschillende mijnwerkersbonden bij een mijn van Amplats.
15 april » Bij twee explosies tijdens de Boston Marathon vallen drie doden en meer dan honderd gewonden.
20 april » Een aardbeving van 7,0 op de schaal van Richter in de streek rond Ya'an, in de Chinese provincie Sichuan, kost het leven aan minstens 180 mensen. Meer dan elfduizend mensen raken gewond.
21 juli » De Britse wielrenner Chris Froome wint de honderdste Ronde van Frankrijk. De Colombiaan Nairo Quintana eindigt als tweede en de Spanjaard Joaquim Rodríguez werd derde.
10 augustus » Bij de uitbarsting van de vulkaan Rokatenda, in het oosten van Indonesië, komen zeker vijf mensen om het leven.
10 november » Een leidster van een Zuid-Afrikaans weeshuis met aidswezen wordt aangehouden, omdat ze twintig kinderen zou hebben vergiftigd in een buitenwijk van Pretoria.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I4297.php : benaderd 18 januari 2026), "Catharina Adriana "Toos" Weijtmans (1923-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.