Hij is getrouwd met Maria van Schotland.
Zij zijn getrouwd in het jaar 1102.
Kind(eren):
Eustaas volgde in 1087 zijn vader op als graaf van Boulogne en erfde van hem ook grote bezittingen in Engeland, die zijn vader had verworven als dank voor zijn bijdragen aan de Normandische verovering van Engeland. Eustaas liet zelfs eigen munten slaan in York (Engeland). Verhalen dat hij zelf zou hebben deelgenomen aan de slag bij Hastings zijn vrijwel zeker onwaar, omdat Eustaas toen nog een kind was.
Hij ging met zijn broers Godfried van Bouillon en Boudewijn van Boulogne mee op de Eerste Kruistocht in 1097. Nadat het Heilige Land veroverd was, keerde Eustachius als enige terug naar huis. Godfried werd koning van Jeruzalem en werd opgevolgd door Boudewijn. Toen Boudewijn in 1118 overleed, trok Eustatius na enige tijd geaarzeld te hebben naar het Heilige Land. Halverwege (in Apulia), hoorde hij dat Boudewijn van Bourcq (een ander familielid) inmiddels tot koning was gekroond. Eustaas keerde toen terug naar Boulogne. In 1125 deed hij afstand van zijn functies en werd monnik.
Hij wordt beschreven in het gedicht Chanson du chevalier au cygne, en in de Opera Lohengrin zijn ook gegevens over het leven van Eustaas in het stuk verwerkt.
> zie Wikipedia (http://nl.wikipedia.org/wiki/Eustaas_III_van_Boulogne)
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Eustaas III graaf van Boulogne | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1102 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Maria van Schotland | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.