Stamboom Van Osch » Henrik Emonts van Rode (± 1435-????)

Persoonlijke gegevens Henrik Emonts van Rode 


Gezin van Henrik Emonts van Rode

Hij is getrouwd met Lijsbet van den Bruggen.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Lijsbet Henrik Emonts van Rode  ± 1460-< 1515 
  2. Emont Henriks  ± 1475-???? 


Notities over Henrik Emonts van Rode

- uit de akte uit 1452 lijkt de chronologie iets vroeger te zijn...?!

info uit oude Bossche akte c. 1452 februari 21:
Elisabeth, weduwe van Hendrik Emontsz (van Rode) schonk aan de heer Ludof Bock ten behoeve van het altaar van de H.Maagd een Erfsijns van 9 pond, als volgt verdeeld:
4 pond moest Emont, zoon van Elisabet en Emont, uit al zijn goederen betalen.
5 pond moest Engbert, (neemt de naam van zijn moeder over) zoon van wijlen Hendrik Engbert Petersz, (x Heilwich v Griensvenne) uit al zijn goederen betalen. Iedere week moest voor dit geld een mis op het Maria altaar worden opgedragen onder de volgend voorwaarden:
Bij verzuim moest de rector van dat altaar een oude groot betalen ten behoeve van de fabriek die aan de kapel verbonden was. ( De fabriek omvatte het gebouw, de gronden en de rechten die aan de kapel verbonden waren. De kapelmeesters beheerden dit goed. )
Ook presenteerde zij Gerard met het verzoek om admissie.
De akte werd opgemaakt in het huis van Elisabet. Getuigen oa alle Dungenaren.
Opmerking: Engbert huwt een dochter van Elisabet en Hendrik Emonts van Rode.
Toelichting = Jan Rutgers v Griensven die Writer,( gehuwd met Heijwich Aalberts van Scijndel) eigenaar van twee huizen in de huidige Paterstraat (nr 46 en 47) en van een huis aan het Grinsel.
Een van Jans kinderen, Gerong, erfde in ongeveer 1450 paterstraat 46.
Van Gerong zelf is bovendien nog een belofte van 21 peters bekend (peters = een som geld) aan Gerard van Schoonhoven ten behoeven van het altaar in de Maria kapel op 9 december 1452 (Archief de Bosch).
Zijn zus Geertrui kwam in 1436 in het bezit van het huis aan het Grinsel.
Haar zus Herzwijn was getrouwd met jan Claviaman.
Jan was kapelmeester in 1452 en 1454 en was niet bepaald arm.
Hij had bezittingen in de paterstraat, op de poeldonk en op de yvelaar.
Elisabet, weduwe van Hendrik Emonts van Rode woonde vlakbij de kapel (huidige pand Bosscheweg 4-6-8.) De schenkers waren niet bepaald arm.

bron: https://gw.geneanet.org/pvg1949?n=van+griensvenne&oc=&p=rutger+jan+rutgers

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henrik Emonts van Rode?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henrik Emonts van Rode

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henrik Emonts van Rode


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Rode

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Rode.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Rode.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Rode (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I38892.php : benaderd 21 januari 2026), "Henrik Emonts van Rode (± 1435-????)".