Stamboom Van Osch » Jan Henrick Spierincx (± 1418-> 1479)

Persoonlijke gegevens Jan Henrick Spierincx 


Gezin van Jan Henrick Spierincx

Hij is getrouwd met Ermgart Henrics van Lenxvelt.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Hendrick Jan Spierincx  ± 1455-< 1515 


Notities over Jan Henrick Spierincx

- schepen in Gestel en Herlair
- vanaf 1479 is hij eigenaar van "Ten Birgelen" te Middelrode

info uit boekwerk Oudste Generaties Spierincks (van Heeswijk):
Op 14 april 1460, 14 febr. 1471, 8 febr. 1466 en 27 maart 1466 wordt het onderstaande medegedeeld:
Jan Spierinc is eigenaar van het goed "ten Bergelen" in Berlicum onder Middelrode bij de brug aan de rivier de Aa gelegen. Hij had dat goed waarschijnlijk verkregen uit een gerechterlijke opwinning, want Katelijn van Zeelst was in gebreke gebleven aan Aernt van Beke de kooppenningen te voldoen.
Blijkens akten uit het Bossche schepenprotocol moet Jan grote delen van dit goed verkocht hebben. Toch zijn landerijen aldaar blijkbaar zo lang in het bezit van Spierings'-en gebleven dat een bocht in de Aa, die nu vergraven is, bekend stond als "Spierincx Wiel". Bij één zo'n transactie, waarbij het goed "ten Bergelen" als onderpand dient, dragen de zoons van Jan Rutger Jans een erfpacht, die hen bij deling met de kinderen van Henrick Spierinc is aangekomen, op aan Jan Spierinc, waarbij tevens sprake is van een pacht, die aan Jan toekwam als zoon van Henrick, zoon van w. Jan Spierinc van Heeswijk.

In het cijnsboek wordt in het goed "ten Bergelen" Ermgart als weduwe van Jan Spierinc opgevolgd door Henrick de zoon en deze door zijn vijf kinderen.

1479: De kinderen van Simon Jans verkopen een huis met een hof en akker-en broekland, twee bunder groot , nu Spurkstraat te Den Dungen, aan Jan Henrik Spierings. Het is later van Henrik Spierink (zijn zoon), van zijn weduwe Jenneke en in de eerste helft van de 16e eeuw van Henrik hun zoon. In 1574 als Henriks goederen gedeeld worden, krijgt zijn zoon Henrik Spierings hier een "huys, schuer, erve, hoff, boomgaart, schoppe ende backhuys, land, rechten, en toebehoerten geheyten Henrick Spirincx goet"".
Dit is de derde Henrik Spierings die het huis heeft. De vijfde generatie Spierings heet Jan, en deze Jan Spierings verkoopt het huis in 1592 aan Jan Henrik Gerits van Liemde.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Henrick Spierincx?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Henrick Spierincx

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Henrick Spierincx


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Spierincx


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I38789.php : benaderd 4 februari 2026), "Jan Henrick Spierincx (± 1418-> 1479)".