Stamboom Van Osch » Jan Willem Goyarts van der Donck (± 1520-< 1563)

Persoonlijke gegevens Jan Willem Goyarts van der Donck 


Gezin van Jan Willem Goyarts van der Donck

Hij is getrouwd met Beatrijs Mathijs Loijen.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):



Notities over Jan Willem Goyarts van der Donck

- vermeld in 1566: voogden: Willem Willem Goijaerts van der Donck, Hendrik Jan Willems, Adriaan Jan Spierings en Jan Jan van de Meerendinck
- had bezit in Sint-Michielsgestel...

RA St Michielsgestel 43, pag. 403v, dd 19 januari 1566
949 Wij Goijaert Willems van der Merendonck en Henrick Willems, schepenen verklaren dat voor ons is verschenen Willem zoon wijlen Willem Goijaerts (=van der Donck, JT) die ons heeft verklaard dat wijlen Jan zoon Willem Goijaerts en diens vrouw Beatrijs dochter wijlen Mathijs Loijen zijn komen te overlijden, die als kinderen Willem en Mathijs hebben nagelaten met nog hun zuster Jutta die nog minderjarig zijn en dat deze kinderen na dood van hun ouders bezit hebben geerfd zowel te Gestel als ook elders en dat het bezit beter afgedeeld zou worden om ieder zijn portie daarvan te geven, maar vanwege hun minderjarigheid is zulks niet mogelijk, niet eerder dan nadat ze voogden hebben toegewezen gekregen. Wij als schepenen op grond van het oude gebruik hierbij en ook vanwege het octrooi van de keizer als hertog van Brabant, met instemming hierin van Daniel van der Ameijden als schout hier, benoemen als voogden Willem zoon wijlen Willem Goijaerts (van der Donck), Henrick zoon wijlen Jan Willems, Adriaen zoon wijlen Jan Spierincks en Jan zoon wijlen Jans van der Merendonck, alle vier inwoners van Den Dungen en geven hen volmacht om vanwege die minderjarige kinderen een boedeldeling te maken en daarin de belangen van die kinderen waar te nemen en verder het beheer te voeren over het bezit van die kinderen en alles te doen wat goede voogden dienen te doen, hetgeen ze hierbij onder ede beloven. Akte is voorzien van het schependomszegel. Datum 19 januari 1566, Luikse stijl.

schepenprotocol Sint-Michielsgestel:
130 Voor genoemde schepenen van hiervoor zijn verschenen Huijbert zoon wijlen Adriaen Huijberts als man van Elisabeth dochter wijlen JAN zoon wijlen WILLEM GOIJAERTS van de Donck, door deze Jan verwekt bij diens vrouw Beatrijs dochter van wijlen Mathijs Loijen, verder Aert zoon wijlen Jan Willem Goijaerts, Adriaen Jan Spierincks en Jan zoon wijlen Jan van de Merendonck als voogden over Willem en Jutten kinderen van wijlen genoemde Jan en Beatrijs en hebben een deling gemaakt van het bezit dat de 3 minderjarigen na dood van wijlen Mathijs zoon van genoemde Jan en Beatrixs zijnde hun broer hebben geerfd. Het lot is gelegd door Walraven Augustijn van Goor. - Bij deze deling krijgt Huijbert de helft van een stuk akkerland groot ca. 9 lopenzaad, gelegen te Gestel op de Horrick. b.p. Jan Rut Rutten, Adriaen Peter Eijmberts, de erfgenamen van Laureijs Pelgrom, een rijpad daar. Nog krijgt hij een deel uit het deel van Jutten de helft van 25 karolusguldens. Nog krijgt hij de helft van 11 en een halve gulden van landhuur van Jan van de Merendonck, nog de helft van 12 gulden 10 stuivers van een van de minderjarigen, te betalen per a.s. Maria Lichtmisdag. - Genoemde Willem krijgt de helft van een stuk akkerland groot 9 lopenzaad, gelegen te Gestel op de Horrick, b.p. Jan Riutten, Adriaen Peter Eijmberts, de erfgenamen van Laurens Pelgrom, de *vaarpad*. Nog krijgt dit deel van Jutten de helft van 25 gulden een, nog de helft van 11 en een halve gulden vanwege landhuur van Jan van de Merendonck, nog de helft van 12 en een halve gulden van de minderjarige per a.s. Maria Lichtmisdag. - Genoemde Jutten krijgt een aflosbare rente van 12 karolusguldens, vervallend op Maria Lichtmisdag en aflosbaar tegen 200 guldens die uit Juttens deel was beloofd aan haar broer Mathijs volgens de schependeelbrief van Gestel d.d. 19 januari 1566, Luikse stijl en welke rente van 12 gulden hiermee dus is afgelost.
Jutten zal aan Huijbert en aan Willem elk van hen per a.s. Maria Lichtmisdag 12 gulden 10 stuivers betalen. - Genoemde delers doen over en weer afstand van aanspraken op elkaars erfdeel en beloven deze deling gestand te doen. Indien iemands erfdeel minder waard wordt of er meer lasten op drukken zullen ze die samen betalen. Ieder zal de lasten op het eigen erfdeel zo betalen dat de erfdelen van de anderen ervoor zijn gevrijwaard. Datum 13 december 1568. Datering: 13-12-1568

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Willem Goyarts van der Donck?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Willem Goyarts van der Donck

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Willem Goyarts van der Donck


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van der Donck


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I38512.php : benaderd 21 januari 2026), "Jan Willem Goyarts van der Donck (± 1520-< 1563)".