Kind(eren):
- dochters Agneta en Engela zijn vermeld als ontvangers van een erfpacht van 1 mud rogge uit een akker van Willem Jan Witlox (zie GTOB-artikel).
- in een oorkonde 1468 wordt Claes Woutersz. van den Staeck genoemd in Helvoirt...
- alternatieve keuze voor ouders is misschien Henricus Willem van den Staeck uit ca1380: zie één akte in 1504 waarin ene Nycolai Henrici vanden Staeck wordt genoemd...
info Bosch Protocol m.b.t. Udenhout:
1208 f.41v 23 januari 1438
Marselis Janss van Heerlaer (rentmeester van de jonker van Perweijs (heer van St. Michielsgestel) verkoopt aan Gerit Berkelman, Wouter vanden Stake en diens zoon Claes, Henrick Willem vanden Staeck, Goijart vander Schueren, Laureijns Vannij, Marten Jan Boijens, Ghijb Koet en diens zoon Jan Koet, Peter Henrick Aert Lemmens soen, Matheeus Henrix Noijkens en Jan Ame(li?)s Arnts al het eikenhout staande op een hoeve van de jonker van Perweijs int Willigenbroec te Udenhout. Ze moeten het hout in mei opruimen.
>> er is een Nicolaas Wouter van den Stake (ca1415) met vader nog in leven...
Oorkonden Noord-Brabant (1900):
182. 13 Maart 1468, Jan van Arkel als stadhouder van Goossen Heijm, rentmeester van den Hertog van Brabant, brengt openlijk in veiling land gelegen in de parochie van Helvoirt, wegens wanbetaling van den verschuldigden cijns, en wordt kooper Claes Woutersz. van den Staeck.
Hierover waren als leenmannen Jan Moniz, Melis van Boechem, Butgher van Arkel en Amt Pels.
102. 25 Juli 1472.
Alzoo Johannes, zoon van Frank van Uden den jonge, als weduwnaar van Jutte, dochter van Henrick Glaviman, het vruchtgebruik van een stuk land, gelegen in het kerspel Helvoirt ter plaatse genaamd die Luwacker tusschen het erf der Tafel van den H. Geest te 's Bosch eenerzijds en dat van Nycolaus van den Staeck anderzijds; item van een stuk broekgrond (terra paludialis) gelegen in gezegd kerspel ter plaatse genaamd 't Broexken tusschen het erf van Coenraad van den Staeck eenerzijds en dat van Nycolaus van Lucel anderzijds, alsmede van andere goederen, door zijne gezegde vrouw nagelaten, had afgestaan aan Willem Glaviman, zoon van Henrick, zoo heeft deze voorschreven goederen voor Schepenen van 's Bosch verkocht aan genoemden Johannes van Uden, onder belofte van vrijwaring, zoo door hem Willem Glaviman als door zijne zonen Henrick en Jan. Hierover waren als schepenen Adam die Lu en Johannes Pynappel.
Aan deze akte is gehecht een schepenbrief van 's Bosch van 23 Juli 1472, waarbij voor schepenen voornoemd Johannes van Uden voorschreven afstand van vruchtgebruik deed.
info Bosch Protocol:
176. 1504 juni 1 sH,R.1272,381v
Laurens, Johannes en Henrica krn w. Nycolai z.w. Henrici van de Staak en Bartholomeus z.w. Nycolai Weltten man van Mechteldis d.w. Nycolai z.w. Henrici vanden Staeck deling
Orthen; Jan van de Staeck 3 gld
Laurentius zoon van wijlen Nicolaes van der STAECK; Johannes zoon van wijlen Nicolaes van der STAECK; Theodoricus GHIJSBERTS man en momboir van Mechtildis zijn huisvrouw dochter van wijlen Nicolaes voorsz; Johannes zoon van wijlen Willem ZWERTVEGER met Lucas, Laurentius en Katharina zijn broeders en zuster en Henricus WONDERS man en momboir van Maria zijn huisvrouw dochter van wijlen Willem voorsz, gaan erfdeling aan van de goederen van Laureijns JANS: te Orten; pachten en chijnsen. 19.06.1520 | RA 1842 | f 232
schepenprotocol Boxtel:
812 Christiana weduwe van Lonis van Dijnter wettige dochter van CLAES VAN DEN STAKE met nu Peter de Grave als haar wettige man, verder Jan Everaerts als man van Goetschalck wettige dochter van genoemde Lonis en Christiana, nog Gerit en Anthonis broers en wettige kinderen van Lonis en Christiana, verkopen samen aan Dierick wettige zoon van Lambrecht van de Horrick een stuk land gelegen in de jurisdictie van Boxtel, in de parochie van Gemonde, b.p. Herbrecht Loijen, het gasthuis van Den Bosch, de gemeenschappelijke weg, Henrick Neckers. Het perceel is los en vrij te aanvaarden. Ze zullen later Katarijn en Margriet als kinderen van Lonis en Christiana als ze meerderjarig zijn alsnog afstand van dit bezit laten doen. Datering: 1489
schepenbank Oisterwijk:
158. 1454 januari 11, 847.Sch.Otw,R.164,017 los-1r-02
Engbrecht geh. van Crekelhoven diemen gemeynlic heyt Em die Smyt z. qd - - - pt sup omnia et hereditare CLAUSE geh. VANDEN STAECK z. qd WOUTERS VANDEN STAECK vij go[uden] - -
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.