Zij is getrouwd met Herman de Bije.
Zij zijn getrouwd.
Kind(eren):
Wapenalbum Bommelerwaard [P.v.d.Zalm: 2007].
Nr. ghie/ 1054. DE GHIER, inleidend.
= Heraldiek: het wapen is in goud of azuur drie gieren, waarvan de kleur niet nader wordt geduid, twee en één geplaatst; het helmteken: een gierekop met hals. Het NBW, pg. 98 benoemt jonkvrouw MARIE DE GIER, gehuwd met Herman de Bye, die als wapen voerde: in goud drie gieren van zilver (TAX. 1918, pg. 106). Dit strijdt met de heraldische regel, dat metaalkleur niet op een metaalkleur wordt gebruikt (nb. met uitzondering van de kerkelijke heraldiek). Hoewel discutabel, is derhalve hierna de wapentekening “in azuur van zilver” weergegeven. In de regel wordt genoemd wapen gevoerd door de leden van het geslacht De Ghier in de Bommelerwaard. Er zijn echter uitzonderingen. Zo voerde Hillen de Ghier, schepen van Driel in 1460 het genoemde wapen met als toevoeging een kleine dubbele adelaar linksboven in het veld; de tak Ammerzoden voerde, afwisselend, een rad en Adriaen de Ghier, schout van Herwijnen voerde in 1665, het châtillonwapen,
met in het schildhoofd een barensteel met vier hangers. Overigens merkt Van Hassel (de map E/GI, nr. 89, pg.1, SAB) op, dat mogelijke kleuren ook kunen zijn: in goud van sabel. In deze kleuren werd het wapen gevoerd door joffr. Marij Hillendsdr., een dochter van Hillen Petersz. de Ghier en N.N.; zij overleed te Driel in 1470 en was gehuwd met Herman die Bije Hendrick Hermanssoin, schepen in de Hoge Bank van Driel. Tot slot is opmerkelijk, dat Dingemans (de BB. nr.26, pg.60, SAB) het helmteken beschrijft als een uitkomende wolf, in plaats van een uitkomende gierenkop met hals.
= Genealogie: naast het geslacht, dat zich van oorsprong De Ghier noemde, komen ook personen voor, die de naam Hertog droegen, onder wie zich leden later (ca. 1600) De Gier alias Hertog of alleen De Gier gingen noemen; uit de vrouwelijke lijn van het geslacht De Ghier kwam het geslacht Van de Poll, genaamd de Gier voort, dat zich later alleen De Gier noemde en voorts buiten de Bommelerwaard, het Brabantse geslacht De Gier, zich “Zijnen de Gier” noemend (zie: de NL.1943, kol.65 en 66).
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Marie Hillebrants de Gier | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Herman de Bije | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.