Stamboom Van Osch » Gertrudis Reijntjes (-1795)

Persoonlijke gegevens Gertrudis Reijntjes 


Gezin van Gertrudis Reijntjes

Zij is getrouwd met Christianus Wolters.

Zij zijn getrouwd op 21 mei 1780 te Hommersum (D).Bron 2

tgt Josephus Reijntjes, Henrica Verhulsdonck

Notities over Gertrudis Reijntjes

kinderen:
- Petronella Wolters 1-5-1782 Hommersum (Arnoldus Verhulsdonck, Joanna Janssen)
- Petrus Wolters 6-7-1784 Hommersum (Joannes Wolters, moeder Joanna Peters)
- Joannes Wolters 25-2-1788 Hommersum (Josephus Reijntjes, Maria Wolters)
- Joanna Wolters 26-3-1790 Hommersum (Gisbertus Wolters, Joanna Stoffelen)
- Maria Wolters 24-7-1794 Hommersum (Wilhelmus Reijntjes, Catharina Schoofs)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gertrudis Reijntjes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Gertrudis Reijntjes

Ruth Reijntjes
± 1672-1724
Maria Coenen
± 1675-1724
Gertrudis Custers
± 1695-1749

Gertrudis Reijntjes
-1795

1780

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Hommersum Dopen rk St. Petrus 1703-1798
  2. Hommersum Trouwen St.Petrus 1704-1798

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 februari 1753 lag rond de 4,0 °C. Er was 68 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1753: Bron: Wikipedia
    • 17 februari » 17 februari wordt in Zweden gevolgd door 1 maart als het land overstapt van de juliaanse kalender op de gregoriaanse kalender.
    • 11 maart » Egbert Douwes opent in Joure een kruidenierswinkel, het begin van het huidige Douwe Egberts.
    • 5 april » Oprichting van het British Museum.
    • 9 november » Karel August van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Christiaan.
  • De temperatuur op 18 juni 1795 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1795: Bron: Wikipedia
    • 19 januari » De Bataafse Republiek uitgeroepen.
    • 6 maart » Afschaffing galgenvelden en galgenbergen in Holland.
    • 7 augustus » Nederland verliest Kaap de Goede Hoop aan de Engelsen in de Slag om Muizenberg.
    • 24 oktober » Polen wordt verdeeld tussen Oostenrijk, Pruisen en Rusland tijdens de Poolse Delingen.
    • 13 december » Een meteoriet treft Wold Newton in het Engelse Yorkshire. Later zal de sciencefictionschrijver Philip José Farmer deze gebeurtenis gebruiken als basis voor zijn Wold Newton family-verhalen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Reijntjes


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I25715.php : benaderd 1 februari 2026), "Gertrudis Reijntjes (-1795)".