Stamboom Van Osch » Isebrand van der Coulster (± 1440-± 1485)

Persoonlijke gegevens Isebrand van der Coulster 


Gezin van Isebrand van der Coulster

Hij is getrouwd met Machteld van Alkemade.

Zij zijn getrouwd rond 1469.


Kind(eren):

  1. Abel van der Coulster  1468-± 1540
  2. Floris van der Coulster  ± 1480-????
  3. Margriet van de Coulster  ± 1482-1520 


Notities over Isebrand van der Coulster

- thesaurier van Dordrecht
bron: https://gw.geneanet.org/heijnw?lang=nl&iz=737&p=ijsbrand&n=van+de+coulster&oc=2

- vermoedelijk is deze IJsbrand ook een zoon..!
Wapenalbum Bommelerwaard [P.v.d.Zalm: 2007].
Nr. coul/ 633. COULSTER, IJSBRAND VAN DER; Slotvoogd van Loevestein, 1520-1531.
= Wapen: een klimmende leeuw. Wapenvoerders (onder andere): de schepenen te Dordrecht, Gerbrand van Coulster Willemsz. in 1483 en 1487; Floris van Coulster IJsbrandtsz. in 1501 en 1517 (nb. de leeuw, beladen met een barensteel met drie hangers); jonkheer Abel van den Coulster heeren Florisz. in 1547 en 1551 (idem).
Zie: pg. 72, 73 en 75, “Ons Voorgeslacht”, maart 1967, nr.153.
= Bron: IJsbrand van der Coulster volgde in 1520 Jan van der Dussen op als slotvoogd van Loevestein. Hij sneuvelde in 1531 bij Tiel, ten tijde van de inval van koning Kristiaan van Denemarken, wiens troepen een strooptocht in Gelre, het Sticht en Holland ondernamen. IJsbrand werd als slotvoogd opgevolgd door Pieter van Chanut, ridder, heer van Werkendam. De dochter van IJsbrand, Machtelt, huwde Arend de Jode, heer van Hardinxveld, die eveneens slotvoogd van Loevestein werd.
Zie: “Merkwaardige kasteelen in Nederland”, Van Lennep, deel III, pg.111.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Isebrand van der Coulster?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Isebrand van der Coulster

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Isebrand van der Coulster


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van der Coulster


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I23672.php : benaderd 15 januari 2026), "Isebrand van der Coulster (± 1440-± 1485)".