Stamboom Van Osch » Aert Wouters van den Brekelen (± 1330-< 1381)

Persoonlijke gegevens Aert Wouters van den Brekelen 


Gezin van Aert Wouters van den Brekelen

Hij is getrouwd met Elisabeth N.N..

Zij zijn getrouwd.Bron 1


Kind(eren):

  1. Aert Aert van den Brekelen  ± 1355-< 1426 
  2. Maerten Aert Brekelman  ± 1355-> 1391
  3. Jan Aert van den Brekelen  ± 1355-> 1401
  4. Wouter Aerts van den Brekelen  ± 1355-> 1401 
  5. Henrick Aert Brekelman  ± 1360-< 1401


Notities over Aert Wouters van den Brekelen

In 1381 op Sint Marcusdag verkocht Henrick, zoon van wijlen Jan van Warghartshusen aan Aert, zoon van wijlen Aert Brekelman 1/3e deel in tien lopen rogge pacht, die Claes Mathijsz. van Baerle, Henrick, diens broer, Michiel en Henrick Jansz. van der Hoven, hun zwager beloofde te leveren uit 1/8e deel van een hoeve die eertijds van Peter Loder was in Oisterwijk in Udenhout tussen Aert geheten Moelneer en zekere Stercke van Breda, alsmede de helft in 1/3e deel zoals geërfd van zijn broer Michiel. Zoon Aert verkocht een deel van deze rente in 1421 waarbij vermeld staat dat hij die van Henrick had gekocht. Zo wordt duidelijkheid geschapen: de vader van Aert uit 1421 is in 1381 al overleden. En daarmee wordt duidelijk dat deze vader niet Aert Wouter Brekelman kan
zijn die was gehuwd met Margriet, dochter van Claes Jan van der Schueren, zoals in het standaardwerk van C.H.J. van den Brekel staat en aan wie in 1422 nog een erfpacht wordt verkocht.

In 1390 worden alle kinderen van de in 1381 al overleden Aert genoemd: toen droegen Jan en Marten, broers, zoons van wijlen Aert geheten Brekelman 1/3e deel in de goederen over die Aleijt, hun zuster na de dood van Aert Brekelman, hun vader toekwam, waar ook gelegen onder Udenhout, welke goederen Jan en Marten, broers, Aert, Peter en Wouter, diens broers vroeger van Aleid hadden verworven, over aan genoemde Aert en zijn broers, kinderen van wijlen Aert. Marten, zoon van wijlen Aert Brekelman verkocht op 19 januari 1391 aan Aert, zijn broer het deel dat hem was aangekomen na de dood van zijn moeder Elizabeth in één bunder in
Oisterwijk in Udenhout, de erfgoederen van wijlen Aert Brekelman en het deel dat Marten toebehoort in voornoemde bunder land dat aan Aleijt, dochter van wijlen Aert gekomen was na overlijden van haar moeder Elizabeth. Mogelijk was de moeder van Marten ook
die van Aert jr. Hij wordt nergens als halfbroer van Marten genoemd. Ook Jan en Wouter waren zoons van Elisabeth.
bron: Ons voorgeslacht nr 770 maart 2024 Over de Grens - Nieuwe Brabantse kwartieren van Hollandse Maria Boogaard

info: het Bosche Protocol m.b.t. Udenhout:
1179 f.209 donderdag na Marcellus 1391
Deling van de goederen, die wijlen Henrick van Mierde, zoon van wijlen Gerit van Eersel, verkregen had van Wouter Peters vanden Laer:
1 - voor Eefsa, vrouw van Willem Jan die Wert van Venloen, weduwe van Henrick van Mierde:
½ heiveld in Tilborch;
een woonhuis met grond, een deel van de mesthoop, hof en land in Udenhout neven een erfenis van Vrank; van Gestel tussen de straat en Claes van Baerle;
½ beemd in Udenhout tussen Claes van Baerle en Jan die Moelner enerzijds en Vrank van Gestel
anderzijds.
2 - voor Claes van Baerle:
½ heiveld in Tilborch;
de schuur, een deel van de mesthoop, en erfenisse voor de schuur in Udenhout neven Hessel Snabbe, tussen Vranck van Gestel en Jan Moelner;
2 stukken land in de hoeve van AERT BREKELMAN in Udenhout;
½ beemd in Udenhout tussen Vrank van Gestel enerzijds en Claes van Baerle en Jan Moelner anderzijds.
Elk van beiden moet de helft der lasten betalen (o.a. 7 mud rog aan Wouter vanden Laer)

1179 f.239 donderdag na Pasen 1391
Willem Henrick Maessoen draagt op aan Claes van Baerle 1/8 deel in de hoeve van wijlen AERT BREKELMAN in Udenhout tussen Jan Moelner aan beide zijden. (last: 1/8 oude grote en een cijns van 4 schilling).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aert Wouters van den Brekelen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aert Wouters van den Brekelen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aert Wouters van den Brekelen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. http://users.pandora.be/henk.coolen/index.htm?HCA_logo_NL.htm&5

Over de familienaam Van den Brekelen


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I21344.php : benaderd 15 januari 2026), "Aert Wouters van den Brekelen (± 1330-< 1381)".