Hij is getrouwd met Mechtelt Aelwijn Scuijlenborghs.
Zij zijn getrouwd
Kind(eren):
- ook geschreven als sBonte of sBontensoon...
- Onverklaarbaar is, waarom hij in 1455 Bertram van Ghilze Goyarts die Bont wordt genoemd: hij was de derde generatie van zijn familie die te Loon op Zand woonde en was derhalve niet afkomstig uit Gilze in de baronie van Breda; mogelijk gebruikte hij de naam van zijn moeder. In 1457 beloofde hem Adriaen Willems die Haen 15 lasten nieuwe Loonse turf met Lichtmis aanstaande te 's-Hertogenbosch te leveren, indien althans het water zulks mogelijk maakte. Met drie vennoten kocht hij in 1474 2 bunder 6 roe moerland te Loon op Zand, gelegen aan een vaart, die wel open moest blijven. Van Kathelyn Wouters die Bont, weduwe van Erart Jan Elen, kocht hij in 1481 verschillende percelen land. Jan van Achelt kocht ooit van hem een huis met erf en land in tWesterloe.
bron:
http://www.vandervaartenomstreken.nl/Gensdatapro/newexport%20mrt06frameset.htm?newexport%20mrt06000982.htm#19647
--------------------------------
RAT. Loon op Zand. R 55 f 19v d.d. 1-4-1504.
Wouter soon wilner Bartroms die Bont heeft hem overgegeven voor ons schepenen hier onder geschreven in Jan van Scouwen, in Gherit die Bont, in Jan Bartroms ende Claes Bartroms sijnen broederen als executeurs van allen sijnen goederen, die hem aencomende sijn van der doot sijns vaders ende moeders, soo waer men die goederen bevinden mach in harden, in weeke, in diepen of in drogen, ende heeft hem in vier verbanden dat hij nimmermeer tot egheene dagen iets van sijnen goederen verkopen ende mach, het zij bij consent van hen vieren. Dies sal een of twee van den vier voorschr. allen sijn renten goederen op heffen ende beuren ende den anderen daer reckens of bewijsen ende dies sal men Wouteren voorschr. houden of doen houden ende daer toe cleeden nae uitwijsen sijnen renten ende goederen. In kennissen der waerheijt soo hebben wij Zeger Willems ende Peter Jan Henricks, schepenen des dorps van Venloen onsen segelen hier aen doen hangen int jaer ons heeren 1503 den 1e april.
RAT. Loon op Zand. R 55 f 53v d.d. 17-1-1512.
Claes soon wilner Bartrom die Bont een erfenis metten timmeringe daer op staende gelegen in de prochie van Venloen metten eendere sijde aen den graft van den kerckhoff, metten andere sijde neve Joffrou Katelijn van Haestrecht, van sheerenstraete op tot eender stege toe aldaer gelegen. Welcke erfenis metten timmeringe hem aencomende is dat vierde gedeelte van sijnen ouders, en die andere drie gedeelten heeft Claes gekocht gelijck hij seede begrepen te wesen in diversen schepenen brieven van Venloen tegen sijnen broeder en sijnen swager, heeft Claes voorschr. dese erfenis metten timmeringe opgedragen en overgegeven Lambert soon Ghisbrecht van Gorcum en heeft er voort op vertegen. Gelovende sup se et bona te waren voor een half oirt te betalen jaerlijcks op sinte Martensdach in sheeren cijns en allen anderen voor commer af te doen. Testes, Peter Jan Henricks en Lambert die Meijer. Actum anno 1512 den 17e dach in januari.
RAT. Loon op Zand. R 55 f 64r d.d. 17-4-1514.
Jan Bartroms sBontensoon, Claes sijnen broeder, Jan die Cort als man en momber Goijaert sijnen huijsvrouwe dochter wilner Bartroms die Bont, hebben bekent wel vernuecht en betaelt te sijn van Adriaenen soon Lambert Faessen als van elf lopen rogge jaerlijcks en erffelijcke pacht, die sij jaerlijcks en erffelijck heffende waren op die stede Ariaens voorschr. ofte sijnen erf. En scelden den selven daer af quijt. Gelovende op die verbijntenissen van allen hennen goederen dese quijtscheldingen eeuwelijck vast en van waerden te houden en met desen brieven soo sullen doot en te niet wesen allen brieven spreckende van dese elf lopen rogge voorschr. Testes, Lambert de Meijer en Zeger Willemssoon. Actum anno 1514 den 17e dach in april.
Op 31-5-1531 draagt Jan Adriaen Goessen, als man en momboir (voogd) Geertruyt, zijne huisvrouw, tesamen met zijn kinderen achttien lopen rogs erf, die hem aanbestorven is van Jannen Bertromssoon de Bont over aan Jannen Wouterssoon; volgens een schepenbrief van 's-Hertogenbosch had Jan Gerritse van Gorpe uit zijne erfenisse te Tilburg gelegen deze gelooft te vergelden aan Bertrum Goyaertssoon de Bont (LoZ. R57IIl/f4).
Op 30-12-1567 heeft o.a. Wouter Claeus Bertrumssoon de Bont vercost een derdedeel van een jaarlijkse en erfelijke pacht van achttien en een halve lope rogs; volgens een bosschbrief dd 17-5-1448 heeft Jan Geeritssoon van Goirpe gelooft te vergelden tot Tilburg met lichtmis (2 feb.) Bertrummen Goertssoon de Bont en Mechtelden,. zijne huisvrouw (L.o.Z. R58/f19v-20)
Bron: Jan J. de Bont: Familie de Bont in de heerlijkheid Venloon, in: GTMWB 1992 p. 188 e.v.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Bartrom Goijaerts die Bont | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mechtelt Aelwijn Scuijlenborghs | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.