Stamboom Van Osch » Askar I markgraaf d'Ivrea (± 840-< 903)

Persoonlijke gegevens Askar I markgraaf d'Ivrea 

  • Hij is geboren rond 840.
  • Hij is overleden voor maart 903.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 augustus 2012.

Gezin van Askar I markgraaf d'Ivrea

Hij is getrouwd met Volsia van Susa.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Askar I markgraaf d'Ivrea

Anscarius van Ivrea, ook Anskar, was markgraaf van Ivrea van 889 tot zijn dood en stichter van het huis Ivrea, dat naar hem ook wel het huis der Anscariden genoemd wordt.

Anskar was graaf van Oscheret in Bourgondië en steunde hertog Guido III van Spoleto in diens poging de Franse troon te bestijgen nadat Karel III was afgezet. Nadat dit mislukte steunde hij Guido in de strijd tegen Berengarius van Friuli om de kroon van Italië. Anskar steunde ook Bosso van Provence in zijn poging om een zelfstandig koninkrijk te vormen. Na Guido’s overwinning stelde deze de mark Ivrea in en benoemde Anskar tot markgraaf. In 894 verdedigde hij de Alpenpassen tegen koning Arnulf van Oost-Francië. Na de dood van Guido steunde hij diens zoon Lambert van Spoleto tegen de pogingen van Arnulf om koning van Italië te worden. Later werd hij adviseur van koning Berengar I. Anskar deed grote schenkingen aan het klooster van Bobbio.
bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Anscarius_van_Ivrea

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Askar I markgraaf d'Ivrea?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Askar I markgraaf d'Ivrea

Askar I markgraaf d'Ivrea
± 840-< 903


Volsia van Susa
± 850-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam D'Ivrea

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam D'Ivrea.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over D'Ivrea.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam D'Ivrea (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I19406.php : benaderd 19 januari 2026), "Askar I markgraaf d'Ivrea (± 840-< 903)".