Stamboom Van Luijk » Maria Martha Verhelst (1857-1934)

Persoonlijke gegevens Maria Martha Verhelst 


Gezin van Maria Martha Verhelst

Zij is getrouwd met Jacobus van Cadsand.

Zij zijn getrouwd op 23 december 1875 te Hoek, zij was toen 18 jaar oud.

Kort na de bedijking van de Bontepolder (klaar in 1888), gemeente Terneuzen, stichtten Jacobus van Cadsand en Maria Martha Verhelst een boerenbedrijf in deze nieuwe polder. In 1896 vertrekken ze naar een hofstede in de Oud-Vogelscholpolder, gemeente Terneuzen. Zijn broer Pieter van Cadsand neemt de boerderij in de Bontepolder over.De boerderij in de Oud-Vogelscholpolder werd door Jacobus gepacht. Hij bleef daar tot 1913. Toen werd de boerderij overgenomen door zijn zoon Izaäk van Cadsand. Die deed het bedrijf later over aan zijn zoon Jacobus François van Cadsand die het weer over deed aan zijn zoon in 1976 Izaäk van Cadsand. Dus vier generaties achtereen op dezelfde boerderij. Jacobus van Cadsand (geboren in 1865) stichtten 1913 een boerenbedrijf in de Bontepolder. Hij bleef daar tot 1918.
Bron:Jan de Bruijne

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Martha Verhelst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Martha Verhelst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Martha Verhelst

Maria Martha Verhelst
1857-1934

1875

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 november 1857 lag rond de 4,5 °C. De winddruk was 17 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1857: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk verklaren de oorlog aan China (Tweede Opiumoorlog).
    • 4 maart » De eerste vakbond in België, de Gentse "Broederlijke Maatschappij der Wevers", wordt opgericht.
    • 23 maart » New York beleeft de wereldprimeur van de personenlift met valbeveiliging.
    • 18 mei » Opening van de Rotterdamsche Diergaarde, het latere Diergaarde Blijdorp.
    • 24 oktober » Oprichting van Sheffield FC, door de FIFA erkend als oudste voetbalclub ter wereld.
    • 30 november » Ignacio Comonfort treedt af als president van Mexico.
  • De temperatuur op 23 december 1875 lag rond de 8,1 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 13 oktober » In Deventer wordt de sportclub Utile Dulci opgericht, tegenwoordig de oudste nog bestaande veldsportvereniging van Nederland.
  • De temperatuur op 6 maart 1934 lag tussen 1,5 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 13,8 mm neerslag gedurende 5,9 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
    • 7 april » Een door een aardverschuiving veroorzaakte tsunami in het Tafjord, Noorwegen, kost aan 40 mensen het leven.
    • 13 april » Uitgifte van het eerste nummer van het damestijdschrift Libelle.
    • 28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
    • 3 juni » Anton Mussert wordt door Benito Mussolini in audiëntie ontvangen.
    • 11 augustus » Op het eiland Alcatraz wordt een gevangenis geopend.
    • 22 oktober » De beruchte bankrover Charles Arthur "Pretty Boy" Floyd wordt neergeschoten door FBI-agenten in East Liverpool.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Verhelst

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Verhelst.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Verhelst.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Verhelst (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Luijk is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
H. van Luijk, "Stamboom Van Luijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-luijk/I13698.php : benaderd 1 januari 2026), "Maria Martha Verhelst (1857-1934)".