Stamboom Van Koert » Johannes Theodorus "Jan" Giesen (1900-1983)

Persoonlijke gegevens Johannes Theodorus "Jan" Giesen 

  • Roepnaam is Jan.
  • Hij is geboren op 15 november 1900 in Den Haag.
  • Beroepen:
    • aquarellist.
    • beeldhouwer.
    • bouwkundig tekenaar.
    • docent aan de Burgeravondschool Den Haag.
    • etser.
    • glasschilder.
    • graficus.
    • schilder.
    • tekenaar.
    • vervaardiger van houtsnedes.
    • van 1922 tot 1966 docent aan de Avondschool voor Handwerkslieden Den Haag.
  • Hij is overleden op 15 september 1983 in Den Haag, hij was toen 82 jaar oud.
  • Een kind van Hendrikus Giesen en Geertruida Johanna Alida Jansen

  • Er is meer biografische informatie beschikbaar over Johannes Theodorus "Jan" Giesen op RKDartists
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 december 2023.

Gezin van Johannes Theodorus "Jan" Giesen

(1) Hij is getrouwd met Antonia van Dalen.

Zij zijn getrouwd op 30 september 1932 te Den Haag, hij was toen 31 jaar oud.


(2) Hij is getrouwd met Martha Christina Overdiep.

Zij zijn getrouwd op 23 augustus 1940 te Den Haag, hij was toen 39 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Theodorus "Jan" Giesen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Theodorus "Jan" Giesen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Theodorus Giesen

Johannes Theodorus Giesen
1900-1983

(1) 1932
(2) 1940

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 november 1900 lag rond de 6,4 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 18 maart » AFC Ajax, professionele voetbalclub uit Amsterdam, wordt opgericht.
    • 15 april » In Parijs opent de Exposition Universelle, de grootste wereldtentoonstelling ooit in Europa, haar deuren. Vooral nieuwigheden zoals elektriciteit en film trekken veel belangstelling. De eerste Parijse metro is nog een blijvende herinnering aan deze grote tentoonstelling.
    • 22 augustus » In Tilburg wordt de elfjarige Marietje Kessels vermoord.
    • 26 augustus » Roeiers François Brandt en Roelof Klein winnen het eerste Nederlandse olympisch goud.
    • 12 december » US Steel wordt opgericht.
    • 16 december » Frankrijk en Italië sluiten een geheim verdrag om de invloedssfeer van beide landen in Noord-Afrika te verdelen.
  • De temperatuur op 23 augustus 1940 lag tussen 8,2 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 3,2 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 21 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt tegen België. Het is de laatste interlandwedstrijd onder leiding van Bob Glendenning. Langer dan de Engelse trainer hield niemand het bij de nationale ploeg uit: op 2 november 1924 debuteerde hij.
    • 11 mei » De Duitse invallers bereiken het Albertkanaal.
    • 13 mei » Winston Churchill houdt zijn "Bloed, zwoegen, tranen en zweet" speech in het Engelse Lagerhuis.
    • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse troepen bezetten Amsterdam.
    • 20 mei » In Auschwitz wordt een concentratiekamp ingericht.
    • 25 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Semarang in Nederlands-Indië.
  • De temperatuur op 15 september 1983 lag tussen 12,4 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 2,8 uur zonneschijn (22%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1983: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,3 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Necmettin Erbakan, de belangrijkste orthodox-islamitische politicus in Turkije tot de militaire coup van 1980, wordt door een militaire rechtbank in Ankara tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens "activiteiten tegen de seculiere ideologie van de staat".
    • 8 maart » De Nederlandse schaatser Jan Kooiman vestigt het werelduurrecord op de schaats in Inzell: in één uur tijd schaatst hij 38558,45 m.
    • 23 april » Phil Anderson wint de achttiende editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
    • 30 mei » Na een reeks bomaanslagen in en rond de hoofdstad Lima wordt de noodtoestand in geheel Peru afgekondigd.
    • 27 augustus » In het Wagener-stadion in Amstelveen wint de Nederlandse mannenhockeyploeg voor het eerst in de geschiedenis de Europese titel.
    • 19 december » De Nederlandse alt Aafje Heynis besluit plotseling haar loopbaan te beëindigen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Giesen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Giesen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Giesen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Giesen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Koert is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rob van Koert, "Stamboom Van Koert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-koert/I53133.php : benaderd 7 januari 2026), "Johannes Theodorus "Jan" Giesen (1900-1983)".