Naam komt ook voor als Aart, Arien, Arnt, Arnoldi of Aernth en als Van Meetteren of Van Cuyck van Meteren.
Vader: (Jonkheer?) Johan (van Cuyck) van Meteren (de oude?), Heer van Meteren (het Huys te Meteren), Schepen in Deil en Heemraad in de Tielerwaard. Moeder vermoedelijk: Jenneken Aertsdr Vos (??).
Broer: Melchior (van Cuyck) van Meteren.
Grootvader: (Jonkheer?) Willem (van Cuyck) van Meteren, Heer van Meteren (het Huys te Meteren) en Heemraad in de Tielerwaard.
Zie bij notities.
Hij is getrouwd met Aleid. van der Schueren.
Zij zijn getrouwd rond 1550.Bron 1
Kind(eren):
Beroep: Heemraad in de Tielerwaard, Schepen in Deil en Zuilichem (1561), lid van het Ridderschap Tieler- en
Bommelerwaard, Beesd en Rhenoij (1579). (Bron: RaR en Geneanet/Genealogieonline).
Wapen van Aernt van Meteren:
Gevierendeeld, I. en IV. in goud, twee dwarsbalken van keel, vergezeld van acht merletten van sabel, drie boven, drie tussen en drie onder de balken; II. en III. in zilver, een lelie van keel. (Bron: RaR, Wapenalbum Bommelerwaard)
10 mei 1563: Missive van het hof aan Godert Pannekouck, begeleidende een request van Johan van Haefften Ottenss, Melchior en Aert van Meteren en Johan van Mekeren, heer van Meinerswijk c.s. Naar aanleiding daarvan wordt hij gecommitteerd het zand in questie te inspecteeren, getuigen te hooren alsook de strijdende partijen en zoo mogelijk een schikking tot stand te brengen. Zoo dit niet gelukt, moet hij zijn rapport van het verhandelde aan het hof overgeven. Zie brief van 23 juni (Bron: Gelders Archief)
17 mei 1564: Missive van het hof aan den ambtman van Maas en Waal, met last om te antwoorden op den hierbij gaanden eisch van den Prins van Oranje, Johan van Haefften Ottenss, Melchior en Arndt van Meteren en Johan van Mekeren, heer van Meinerswijk.
(Zie brief van 23 juni 1563). (Zie brief van 2 juni No. 5043) (Bron: Gelders Archief)
1565 Zaltbommel: Aert van Meteren bezat een huis op het Kerkhof [Kerkplein] in Zaltbommel, wat hij in 1565 publiek verkocht aan Aelbrecht die Ruyter.
'Afschrift van akten waarbij Aelbrecht die Ruyter, ambtman van Zaltbommel en de Tieler- en Bommelerwaard, bij openbare verkoop door Art van Meteren, eigenaar wordt van het huis en erf gelegen aan het Kerkhof te Zaltbommel, eertijds bewoond door kanunnik Gysbert die Roever, 1564-1565' (Bron: RaR, T3323, 89).
31 oktober 1569: Missive van het hof aan Herman van de Poll. Naar aanleiding van het hierbij gaande request van Philips Willem, graaf van Buren, Johan van Haefften Ottenss, Melchior en Aert van Meteren / oro se et q.q. wordt hem gelast op 13 december te compareeren om het proces te resumeeren en secundum retroacta verder te procedeeren. (Zie brief van 15 november 1565 No. 5228) (Bron: Gelders Archief)
20 september 1574 Missive van het hof aan Herman van de Poll. Naar aanleiding van het hierbij gaande request van den voogd van den graaf van Buren, Jan van Haefften Ottenss, Melchior en Arndt van Meteren en de erven Jan van Mekeren, heer van Meinerswijk, wordt hem gelast het spolim in questie af te doen of anders 14 october voor het hof te verschijnen om den eisch der suppl. aan te hooren enz. (Zie brief van 26 maart 1575 No. 7551) (Bron: Gelders Archief)
7 mei 1608: Thijnsbrief [?] Johan van Mekeren, heer van Meinerswijk en de erfgenamen van Aernth van Meetteren worden genoemd. (Bron: Gelders Archief, T2003 ORA Arnhem, 412 dig. pag. 699/771)
9 juli 1610 Arnhem: Johan van Mekeren, heer van Meinerswijk verzoekt om voor schepenen te Deil te verkopen aan de erfgenamen van Aert van Meteren drie morgen land gelegen in den Kerspel van Meteren genaamd de Jemenackers. Na het versterven van zijn moeije [tante?] joffr Johanna van Mekeren. (Bron: Gelders Archief, T2003 ORA Arnhem, 413, dig. pag. 224/620).
mei 1612 Arnhem: Johan van Mekeren, heer van Meinerswijk en erfgenamen van Aernth van Meetteren worden genoemd.
(Bron: Gelders Archief, T2003 ORA Arnhem, 413, dig. pag. 445/620).
Aert Jansz. van Meteren | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
± 1550 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Aleid. van der Schueren | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||