Stamboom Van Dooijeweert » Hendrick Gijsbertse van Aken (1665-????)

Persoonlijke gegevens Hendrick Gijsbertse van Aken 

  • Hij is geboren augustus 1665 in Waardenburg.Bron 1
    Vader Gijsbert Henricks [van A(ac)ken].
    16-08-1665 'een kint gedoopt van Gijsbert Henricks; molenaar tot Weerdenburgh een soon sijnde genaemt Henric.
  • Hij werd gedoopt op 16 augustus 1665 in Waardenburg.Bron 1
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 november 2025.

Gezin van Hendrick Gijsbertse van Aken

Hij is getrouwd met Geertie Hendricks Schouten.

Zij zijn getrouwd rond 1696.Bron 1

Eerste kind Gijsbert is gedoopt op 20-02-1697 in Buurmalsen.

Hendrick [Gijsbertse] van Aken (molenaar in Waardenburg) en Geertie [Hendricks] Schouten, testament Deil 9 april 1719.
(Bron: RaR, T1513, 1100 dig. pag. 166/299).

Kind(eren):

  1. Geriken Hendriks van Aken  ± 1698-< 1744 
  2. Joost Hendriks van Aken  1702-< 1780 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrick Gijsbertse van Aken?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrick Gijsbertse van Aken

Hendrick Gijsbertse van Aken
1665-????

± 1696

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Regionaal archief rivierenland

Historische gebeurtenissen

  • Van 1650 tot 1672 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Eerste Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1665: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Begin van de Tweede oorlog tussen Nederland en Engeland.
    • 6 maart » Het eerste nummer van de Philosophical Transactions, het tijdschrift van de Royal Society, wordt gepubliceerd.
    • 19 april » Heiligverklaring van Franciscus van Sales (1567-1622), Frans bisschop van Genève, door paus Alexander VII.
    • 12 augustus » In de baai van Bergen begint tijdens de Tweede Engels-Nederlandse Oorlog een zeeslag tussen een Nederlandse retourvloot met een van de rijkste vrachten ooit aan boord en een Engels flottielje van oorlogsschepen.
    • 10 december » Mede op initiatief van raadpensionaris Johan de Witt en luitenant-admiraal Michiel de Ruyter komt het Korps Mariniers tot stand.

Over de familienaam Van Aken

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Aken.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Aken.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Aken (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dick (Dirk Jan) van Dooijeweert, "Stamboom Van Dooijeweert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-dooijeweert/I8254.php : benaderd 6 februari 2026), "Hendrick Gijsbertse van Aken (1665-????)".