Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 januari 2026.
Gezin van Cornelia van de Water
Notities over Cornelia van de Water
Ongehuwd.
2 oktober 1797 Tuil: Testament op de langstlevende van Teunis van de Water en Elisabeth van Riemsdijk, wonende te Ophemert. Erfenis gaat naar zoon Teunis met een legaat aan de drie zussen van Teunis van ieder 10 gulden te weten Dirkje (thans gehuwd met Steeven van Doojewaard, wonende te Waardenburg) Gerritje en Cornelia. De laatste, Cornelia erft ook alle kleding, goud en zilver van haar moeder. (Bron: RaR, T2248, 1269 dig. pag. 117/570).
De temperatuur op 9 augustus 1785 lag rond de 17,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west ten noorden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
1 januari » Het eerste exemplaar van The Daily Universal Register (het latere The Times) wordt gepubliceerd.
14 februari » Paus Pius VI creëert veertien nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Imola Gregorio Barnaba Chiaramonti.
23 mei » Uitvinding van de bifocale bril door Benjamin Franklin.
Doopdag 21 augustus 1785
De temperatuur op 21 augustus 1785 lag rond de 17,0 °C. Er was 66 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Dick (Dirk Jan) van Dooijeweert, "Stamboom Van Dooijeweert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-dooijeweert/I6483.php : benaderd 11 maart 2026), "Cornelia van de Water (1785-1806)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.