Stamboom Van Dooijeweert » Adriaen Jansse van der Staak (1659-????)

Persoonlijke gegevens Adriaen Jansse van der Staak 


Gezin van Adriaen Jansse van der Staak

Hij is getrouwd met Maria Michaëlis. van Hall.

Toestemming voor het huwelijk is 12 april 1687 verkregen te Vught.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 4 mei 1687 te Vught, hij was toen 28 jaar oud.Bron 1

Echtpaar krijgt een behoorlijke erfenis op 24-11-1695 van de broer van Maria van Hall:
'Voor schepenen van Vught zijn verschenen Adriaen Thomasse van Vlijmen als vader en momber over zijn minderjarige kinderen verwekt bij Jenneke Michielze van Hall en ook Adriaen van der Staecke als man en momber over Maria Michielze van Hall.
De erfenis van hun overleden zwager Cornelis Michielze van Hall is door hen verdeeld in aanwezigheid van Jan van Eijndhoven. Deze verdeling is als volgt. De nalatenschap is verdeeld in 3 loten, lot 1 en 3 zijn aan Adriaen Staecke ten deel gevallen en zijn hieronder samengevoegd.
Aan Adriaen van der Staeck is ten deel gevallen: Een huis met toebehoren aan het “Lappersdijcxken” in de St. Petrusparochie te Vught. Belenders: de pastorie van St. Petrus en Andries Janse Cuijpers; 1/4 deel van een perceel hooiland genaamd “de Spellemaecker” te Orten. Belender is N. Bocxmeer; Een perceel houtbos aan de Leij te Cromvoirt. Belender is Marieke Cornelisse; Een perceel weiland genaamd “het Biesveldeken” aan de Stickersteegh te Cromvoirt. Belenders: Jacob Janse en Aert Arien Freijse. Er rust een cijns op te betalen aan Thomas van Berestijn; Een perceel akkerland genaamd “den Achtersten Acker” te Hall. Belenders: Willem Slegers en Geijsbert Peters van den Broeck; Een perceel hooiland genaamd “de Lange Dagmaeten” onder “den Hertganck” te Hall. Belenders: de kinderen van Jan Gerits , de kinderen van Aert Janse Hoefnagels en de erfgenamen van Jan van Heusden; Een perceel houtbos te Hall. Belender is Wouter Jansen.
Aan Adriaen Thomasse van Vlijmen is ten deel gevallen: Een perceel akkerland in de “Vlierdt” te Vught. Belenders : Andries Janse Cuijpers en Jan van Eijndhoven; Twee percelen hooiland genaamd “den Voorsten hoeck” te Hall. Belenders: de erfgenamen van Huijbert Aerts en Willem Slegers; Een perceel moerveld genaamd “den Bundt” in “Doirbroecken” te Vught.'

Kind(eren):

  1. Adrianus van der Staak  1703-1749 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adriaen Jansse van der Staak?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adriaen Jansse van der Staak

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adriaen Jansse van der Staak

Anna Joannis. Nn
± 1635-????

Adriaen Jansse van der Staak
1659-????

1687

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Adriaen Jansse van der Staak



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BHIC

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1687: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » Ontdekkingsreiziger René Robert Cavelier de La Salle wordt vermoord door zijn mannen tijdens de zoektocht naar de monding van de Mississippi.
    • 5 juli » Isaac Newtons Philosophiae Naturalis Principia Mathematica wordt gepubliceerd.
    • 26 september » Het middenstuk van het Parthenon in Athene wordt verwoest tijdens een aanval van de Venetianen o.l.v. Francesco Morosini.
    • 28 september » Het Ottomaanse Rijk staat Athene af aan Venetië.

Over de familienaam Van der Staak


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dick (Dirk Jan) van Dooijeweert, "Stamboom Van Dooijeweert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-dooijeweert/I4812.php : benaderd 2 februari 2026), "Adriaen Jansse van der Staak (1659-????)".