Stamboom Van Dooijeweert » Aletta van Ophuijsen (± 1680-< 1743)

Persoonlijke gegevens Aletta van Ophuijsen 

  • Zij is geboren rond 1680 in Zaltbommel.Bron 1
    Aletta, Metta en Hermannus van Ophuijsen worden als broer en zussen vermeld in het testament van Anna van Hemert, de weduwe van Michiel de Back, de halfbroer van hun moeder Anna Colonius.
  • Zij is overleden voor 10 maart 1743 in Rossum.Bron 1
    10 maart 1743/3 mei 1743 Zaltbommel: Anna van Hemert, de weduwe van Michiel de Back, opening van een zeer uitgebreid testament. Ze liet kapitalen na aan de armen en diaconie in Dordrecht. Vele legaten aan neven en nichten waaronder Hermanus van Ophuijsen en zijn twee zussen Aletta en Metta van Ophuijsen. [Michiel de Back was de halfbroer van hun moeder Anna Colonius].
    Hermannus van Ophuijsen zou erven ‘een Huijs en Hoff en twee ackers land groot twee mergen gelegen op Hensdendriel [Hoenzadriel] nogh vier hond land met acht voeten Dijck daertoe behorende…. Nogh soo legateerde ick aen sijne twee Susters Aletta en Metta van Ophuijsen ijder een honderd gulden tot een gedaghtenis.’
    Het legaat aan Hermannus kwam te vervallen omdat hij vroegtijdig was overleden en dat was ten gunste van de overige erfgenamen. Tevens doet Anna van Hemert ‘doodt en te niet soodanigh legaat ijder van honderd gulden als ick Aletta en Metta van Ophuijsen tot een gedaghtenis gemaeckt had’.
    De kinderen van Hermannus van Ophuijsen krijgen alsnog een legaat. Ook Anna [Moring], de dochter van de overleden Aletta van Ophuijsen erft honderd gulden. Als Anna zou komen te overlijden komt de honderd gulden haar twee broers toe.
    Metta van Ophuijsen zal ook overleden zijn en geen kinderen hebben, want zij wordt in de 2e versie van het testament helemaal niet meer genoemd. (Bron: RaR, T3185, 332 dig. pag. 242/255)
  • Een kind van Johan van Ophuijsen en Anna Colonius
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 oktober 2025.

Gezin van Aletta van Ophuijsen

Zij is getrouwd met Michiel Gijsbertse Moring.

Zij zijn getrouwd rond 1706.Bron 1

In 1707 is eerste [aangenomen ?] kind gedoopt.

Kind(eren):

  1. Johannes Moring  1707-????
  2. Gijsbert Moring  1712-???? 
  3. Anna Moring  1717-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aletta van Ophuijsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aletta van Ophuijsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aletta van Ophuijsen

Jenniken. Lam
± 1617-1655
Johan van Ophuijsen
± 1648-> 1720
Anna Colonius
± 1652-????

Aletta van Ophuijsen
± 1680-< 1743

± 1706
Anna Moring
1717-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Aletta van Ophuijsen



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Regionaal archief rivierenland

    Over de familienaam Van Ophuijsen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Dick (Dirk Jan) van Dooijeweert, "Stamboom Van Dooijeweert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-dooijeweert/I4555.php : benaderd 3 februari 2026), "Aletta van Ophuijsen (± 1680-< 1743)".