Stamboom Van Dooijeweert » Hilleke Peters van Duijnen (± 1683-1753)

Persoonlijke gegevens Hilleke Peters van Duijnen 

  • Zij is geboren rond 1683.
    Naam komt ook voor als Van Duynen.

    Vermoedelijk (!!) buitenechtelijk kind van Ariaentje [Hendricks] van Duijnen.
    Ariaentje [Hendricks] van Duijnen is in 1717 doopgetuige bij zoon Peter, bij de andere kinderen zijn geen doopgetuigen.
    Ariaentje trouwt op 3 maart 1685 in Breda met Johannes Revenu/Reveni (beroep: Tamboer), met attestatie van Zaltbommel.
    Een zoon Frans Wilhelmus is gedoopt op 04-01-1686 in Breda.
    Op 21 februari 1692 (onder)trouwt Ariaentje als weduwe van Johannes Revenu met Jacob Teijse te Driel en te 's-Hertogenbosch.
  • Zij is overleden op 29 juni 1753 in Heerewaarden.Bron 1
    Er staat Hilleke Ton, weduwe van Aart Ton. Dat is foutief vermeld.
    Aart Ton was getrouwd met Henderske van Neerlangel en zij hertrouwde na het overlijden van Aart op 25-02-1753 met Jan Ton.
  • Zij is begraven op 4 juli 1753 in Heerewaarden.Bron 1
  • Een kind van Peter (?). Nn en Ariaentgen Hendricks van Duijnen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 augustus 2025.

Gezin van Hilleke Peters van Duijnen

Zij is getrouwd met Dirck Jansen Ton.

Toestemming voor het huwelijk is 31 oktober 1708 verkregen te Heerewaarden.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 18 november 1708 te Heerewaarden.Bron 1

Dirck Jansen Ton j.m. met Hilleke Peters van Duynen j.d. beyde wonende alhier. Ondertrouwt den 31-10-1708, en na drie proclamatien getrouwt den 18-11-1708.

Kind(eren):

  1. Peter Ton  1717-????
  2. Gerrit Ton  1719-????
  3. Hendrik Ton  1722-1789 
  4. Jantje Ton  1724-????


Notities over Hilleke Peters van Duijnen

Hilleke kreeg vermoedelijk un 1706 een buitenechtelijk kind:
Op 10-10-1706 laat [haar stiefvader] Jacob Thijsen Cruijger een dochter Peeterken dopen in Driel, de moeder is niet vermeld. Maar Ariaentje van Duijnen zou dan 54 jaar zijn (?). Wellicht was Peeterken een buitenechtelijk kind van Hilleken Peters van Duijnen. Peeterken is waarschijnlijk als kind overleden, verder niets van te vinden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hilleke Peters van Duijnen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hilleke Peters van Duijnen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hilleke Peters van Duijnen

Peter (?). Nn
± 1650-????

Hilleke Peters van Duijnen
± 1683-1753

1708
Peter Ton
1717-????
Gerrit Ton
1719-????
Hendrik Ton
1722-1789
Jantje Ton
1724-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Hilleke Peters van Duijnen



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Regionaal archief rivierenland

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 29 juni 1753 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1753: Bron: Wikipedia
      • 17 februari » 17 februari wordt in Zweden gevolgd door 1 maart als het land overstapt van de juliaanse kalender op de gregoriaanse kalender.
      • 11 maart » Egbert Douwes opent in Joure een kruidenierswinkel, het begin van het huidige Douwe Egberts.
      • 5 april » Oprichting van het British Museum.
      • 9 november » Karel August van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Christiaan.
    • De temperatuur op 4 juli 1753 lag rond de 18,0 °C. Er was 68 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: regen geheel betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1753: Bron: Wikipedia
      • 17 februari » 17 februari wordt in Zweden gevolgd door 1 maart als het land overstapt van de juliaanse kalender op de gregoriaanse kalender.
      • 11 maart » Egbert Douwes opent in Joure een kruidenierswinkel, het begin van het huidige Douwe Egberts.
      • 5 april » Oprichting van het British Museum.
      • 9 november » Karel August van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Christiaan.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Duijnen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Dick (Dirk Jan) van Dooijeweert, "Stamboom Van Dooijeweert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-dooijeweert/I4542.php : benaderd 3 februari 2026), "Hilleke Peters van Duijnen (± 1683-1753)".