Stamboom Van Dooijeweert » Elias Janszen van Ellenberg (1708-1776)

Persoonlijke gegevens Elias Janszen van Ellenberg 


Gezin van Elias Janszen van Ellenberg

Hij is getrouwd met Maaijken Hermense de Jong.

Toestemming voor het huwelijk is 6 maart 1730 verkregen te Buurmalsen.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 19 maart 1730 te Deil, hij was toen 21 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Dirk van Ellenberg  1736-1737
  2. Maria van Ellenberg  1736-1737
  3. Maria van Ellenberg  1738-1822 


Notities over Elias Janszen van Ellenberg

Elias wordt genoemd in een testament op 22-05-1751 van zijn (half)oom Willem de Cruijff (ovl: 02-06-1764)
Het achtste kind van Willemijn Verborgh, weduwe van Jan van Ellenberg, Elias van Ellenberg, wordt nadrukkelijk wordt uitgesloten in het testament.
Wie erven onder andere:
'.... De seven kinderen van sijne [Willem de Cruijff] halve suster Willemijn Verborgh, weduwe van Jan van Ellenberg met uijtsluijtingh van het agtste kindt, genaamt Elias, alsoo Denselve door hem Testateur wert geseculeert mitsdeesen...'

In het testament van zijn zus Maria Willemina en haar man Aalbert van Herwaarden d.d. 06-10-1754, die blijkbaar geen kinderen hebben, wordt Elias samen met Aardt van Herwaarden [broer van Aalbert] als erfgenaam benoemd. Dat wordt echter herroepen als Maria Willemina op 28-05-1791 een testament maakt op de langstlevende, samen met haar tweede echtgenoot Joost Vroon.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elias Janszen van Ellenberg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Elias Janszen van Ellenberg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Elias Janszen van Ellenberg


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Elias Janszen van Ellenberg



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Regionaal archief rivierenland

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 maart 1730 lag rond de 8,0 °C. Er was 66 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: regen. Bron: KNMI
    • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
    • In het jaar 1730: Bron: Wikipedia
      • 4 februari » De opera Artaserse van de Italiaanse componist Leonardo Vinci gaat in première in Rome.
      • 12 juli » Kardinaal Lorenzo Corsini wordt gekozen tot paus Clemens XII.
      • 16 juli » Kroning van paus Clemens XII in Rome.
    • De temperatuur op 1 oktober 1776 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1776: Bron: Wikipedia
      • 4 juli » Uitroeping van de onafhankelijkheid van de Verenigde Staten met de aanname van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsverklaring door het Nationaal Congres.
      • 2 augustus » Officiële ondertekening van de Onafhankelijkheidsverklaring in de VS.
      • 16 november » De Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden biedt de Amerikanen als eerste land ter wereld hulp in hun Onafhankelijkheidsoorlog.

    Over de familienaam Van Ellenberg


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Dick (Dirk Jan) van Dooijeweert, "Stamboom Van Dooijeweert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-dooijeweert/I3219.php : benaderd 1 februari 2026), "Elias Janszen van Ellenberg (1708-1776)".