Stamboom Van Dooijeweert » Anna Homburg (1733-1798)

Persoonlijke gegevens Anna Homburg 

  • Zij is geboren september 1733 in Heukelum.Bron 1
    Naam komt ook voor als Anneken.
    Ouders: Arien Homburg en Divertje Liebeck.
  • Ze werd gedoopt op 2 oktober 1733 in Heukelum.Bron 1
  • Zij is overleden oktober 1798 in Brakel, zij was toen 65 jaar oud.Bron 2
  • Zij is begraven op 11 oktober 1798 in Brakel.Bron 2
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 april 2025.

Gezin van Anna Homburg

Zij is getrouwd met Isak. Bruëlmans.

Toestemming voor het huwelijk is 20 juli 1771 verkregen te Heukelum.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 18 augustus 1771 te Heukelum, zij was toen 37 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Jacob Bruëlmans  1776-1844

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Homburg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Homburg

Anna Homburg
1733-1798

1771

Isak. Bruëlmans
± 1727-1808


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Familysearch
  2. Regionaal archief rivierenland

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 oktober 1798 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: veel regen winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1798: Bron: Wikipedia
    • 17 maart » Na een lange periode de grootste handelsorganisatie te zijn geweest, wordt de Vereenigde Oostindische Compagnie ontbonden.
    • 1 augustus » Slag bij de Nijl waarbij de Britse vloot onder Horatio Nelson de Fransen verslaat.
    • 9 augustus » Oprichting van het Aartsbisdom Minsk in Wit-Rusland.
    • 16 oktober » Oprichting van het Bisdom Warschau in Polen.
    • 29 november » Ferdinand IV van Napels verklaart Frankrijk de oorlog en trekt Rome binnen.
    • 5 december » Einde van de Boerenkrijg bij Hasselt in het Bataafse departement Beneden-Maas; de opstand tegen de invoering van de algemene dienstplicht onder de Fransen is neergeslagen.

Over de familienaam Homburg

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Homburg.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Homburg.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Homburg (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dick (Dirk Jan) van Dooijeweert, "Stamboom Van Dooijeweert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-dooijeweert/I2140.php : benaderd 26 januari 2026), "Anna Homburg (1733-1798)".