Stamboom Van Dooijeweert » Jacomijntje van Dojeweert (1767-????)

Persoonlijke gegevens Jacomijntje van Dojeweert 


Gezin van Jacomijntje van Dojeweert

Zij is getrouwd met Jan van der Putten.

Toestemming voor het huwelijk is 13 januari 1797 verkregen te Geldermalsen.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 29 januari 1797 te Geldermalsen, zij was toen 29 jaar oud.Bron 1

18 december 1799 Deil: Johannes van der Putten en Jacomijntje van Doijewaerd wonende te Geldermalsen verkopen voor 340 gulden aan Gozen van Empel een huis, schuur en koolhof en andere bepotinge groot ongeveer een half hond staande en gelegen te Geldermalsen. (belending aan de noordkant Aart van Dooijenwaard (oom)). (Bron: RaR, T1513, 1170 dig. pag. 582/729).

22 mei 1801 Deil: Johannes van der Putten en Jacomijntje van Doijewaerd gelofte/schuldbekentenis van 175 gulden aan Willem van der Kaeij, woonachtig in Zaltbommel. Onderpand hun huis en erf naast het Molenhuis in Geldermalsen gelegen.
Tevens koopt Johannes van der Putten voor 800 gulden van de familie Van der Markt een huis en erf, samen groot ongeveer twee hond, op de Hangweerd in Geldermalsen. (Bron: RaR, T1513, 1109 dig. pag. 138 en 139/265).

7 februari 1805 Deil: Jacomijntje van Dooijeweerd, weduwe van Jan van der Putten, verkoopt voor 860 gulden aan Antonie de Jager een huis met ongeveer twee hond boomgaard, koolhof etc. staande en gelegen in 't Blok Den Hangweerd in Geldermalsen.
(Bron: RaR, T1513, 1171 dig. pag. 610/646).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacomijntje van Dojeweert?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacomijntje van Dojeweert

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacomijntje van Dojeweert

Metje de Raed
1732-< 1806

Jacomijntje van Dojeweert
1767-????

1797

Jan van der Putten
± 1765-< 1805


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Regionaal archief rivierenland

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 29 januari 1797 lag rond de 5,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1797: Bron: Wikipedia
      • 26 februari » De Bank of England geeft het eerste bankbiljet van 1 pond uit.
      • 4 maart » John Adams wordt beëdigd als 2e president van de Verenigde Staten.
      • 12 mei » Napoleon neemt de Republiek Venetië in, wat vanaf 726 een onafhankelijk land was.
      • 11 oktober » Zeeslag bij Kamperduin
      • 22 oktober » Boven Parijs maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
      • 31 oktober » Frederika van Baden huwt met koning Gustaaf IV Adolf van Zweden.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Dojeweert


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Dick (Dirk Jan) van Dooijeweert, "Stamboom Van Dooijeweert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-dooijeweert/I1843.php : benaderd 6 februari 2026), "Jacomijntje van Dojeweert (1767-????)".