leeftijd bij overlijden 83 jaar oud
Begraven te Scheveningen, Oude Kerk, graf 34, 82x42 cm voorzien van huismerk, 1603
Jans grafschrift in de Oude Kerk luidt: HIER.LEIT.BEGRAVEN
IAN.CORNELIS.Z.ALIAS.IAN.DOCHERE
ANNO 1603
zijn huismerk stamt overeen met "Jan Cornelis Doggers merk" (zie Weesk.arch. inv. nr. 130, fol. XXIII (23-24));
Hij is getrouwd met Maritge Dircxs NN.Bron 1
Woonachtig: Oost zijde van de Weststraat (jr 1561)
Zij zijn getrouwd
Kind(eren):
Hij assisteert Oth Jacobs (2-10-1599) die op die datum als weduwnaar van Neeltgen Huybrechts bewijzinge wil doen aan zijn 6 onmondige kinderen).
In 1588 is Jan Dogger kerkmeester van Scheveningen, tesamen met Jan Adriaensz Houck, Huybrecht Thonisz en Dirck Jansz. (Arch. Kerkmeesters vanScheveningen, nr. 2 rek. 1588).
Tot 1600 bleef hij met onderbrekingen kerkmeester.
Volgens het Kohier van de 10e penning uit 1561 woonde hij toen aan de oostzijde van de Weststraat.
Op 10 oktober 1566 werd, wegens het overlijden van de weduwe Ade Adriaensdr., gehuwd geweest met Walich Dirksz., een gedeelte van haar boedel verkocht, die niet deelbaar was (oud Archief der gemeente 's-Gravenhage131301815 6311). Dan worden 5 erfgenamen genoemd, onder wie Jan Doggersz. stuurman, een zoon van Ade Adriaensdr.
Circa 1594 blijkt Jan Cornelis Doggers zoon te hebben verloren, nl. Walich Jansz en Dirck Jans (weesk. arch. nr.130, fol. XXIII, XXIV).
't Hart beschrijft dan de samenstelling van de gezinnen Walich en Dirck. De naam Dogger(s) komen we in de Oude Kerk nogmaals tegen. Op 7 augustus 1652 wordt in de kerk begraven 'een Cagenair uyt de Hage van Jan Doggers volck'
dogge = schip bestemd voor de vangst van Kabeljauw.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jan Cornelis Dogger | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Maritge Dircxs NN | ||||||||||||||||||||||||||||||||||