wo. o.-zijde van de Weststr. (1561), kerkmr. Scheven. regelmatig (1588-1600)
Bergaven te Scheveningen (Oude Kerk, graf 34) 1603
zijn huismerk stamt overeen met "Jan Cornelis Doggers merk" (Weesk. inv.nr. 130, fol. 23-24); assisteert Oth Jacobs (2-10-1599); in 1588 kerkmr. welke functie hij regelmatig bekleedde tot 1600; wo. volgens Coh. 10e penn. 1561 o.-zijde van de Weststr.; als de wed. Ade Adriaens, geh. geweest met Walich Diricksz. overlijdt wordt een deel van haar inboedel verkocht (10-10-1566); hij wordt dan verm. als een der erfgen.; ca. 1594 blijkt Jan Corneis Doggers 2 zoons te hebben verloren n.l Walich en Dirck; dogge is schip bestemd voor de vangst op kabeljauw
Hij is getrouwd met Maritge Dircxs.
Zij zijn getrouwd
Kind(eren):
Jans grafschrift in de Oude Kerk luidt: HIER.LEIT.BEGRAVEN IAN.CORNELIS.Z.ALIAS.IAN.DOCHERE ANNO 1603 (graf 34 82x42 cm, voorzien van huismerk).
G.`t Hart voegt in zijn boek `De Oude Kerk` het volgende commentaar toe: `Zijn huismerk stamt overeen met `Jan Cornelis Doggers merk`(zie Weesk. arch. nr. 130, fol XXIII). Hij assisteert 2 Oct. 1599 Oth Jacobsz (die op die datum als
weduwnaar van Neeltgen Huybrechts bewijzinge wil doen aan zijn 6 onmondige kinderen). In 1588 is Jan Dogger kerkmeester van Scheveningen, tesamen met Jan Adriaensz Houck, Huybrecht Thonisz en Dirck Jansz. (Arch. Kerkmeesters van Scheveningen, nr. 2 rek. 1588). Tot 1600 bleef hij met onderbrekingen kerkmeester. Volgens het Kohier van de 10e penning uit 1561 woonde hij toen aan de oostzijde van de Weststraat. 10 oktober 1566 werd, wegens het overlijden van de weduwe Ade Adriaensdr., gehuwd geweest met Walich Diricksz., een gedeelte van haar boedel verkocht, die niet deelbaar was (oud Archief der gemeente `s-Gravenhage 1313-1815 6311). Dan worden 5 erfgenamen genoemd, onder wie Jan Doggersz. stuurman, een zoon van Ade Adriaensdr. Circa 1594 blijkt Jan Cornelis Doggers zoons te hebben verloren, nl. Walich Jansz en Dirck Jans (weesk. arch. nr.130, fol. XXIII, XXIIII).` `t Hart beschrijft dan de samenstelling van de gezinnen van Walich en Dirck. De naam Dogger(s) komen we in de Oude Kerk nogmaals tegen. 7 aug. 1652 wordt in de kerk begraven `een Cagenair uyt de Hage van Jan Doggers volck`.
dogge is schip bestemd voor de vangst op kabeljauw
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jan Cornelis Doggers | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Maritge Dircxs | |||||||||||||||||||||||||||||||||||