Stamboom Van der Hak - Scheveningen » Jacobus de LANGE (1877-1946)

Persoonlijke gegevens Jacobus de LANGE 


Gezin van Jacobus de LANGE

(1) Hij is getrouwd met Pieternella Cornelia VROLIJK.

Zij zijn getrouwd op 24 januari 1900 te 's-Gravenhage (Z-H), hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Het echtpaar is gescheiden 25 juli 1904 te 's-Gravenhage (Z-H).

  • Het echtpaar heeft gemeenschappelijke voorouders.

  • (2) Hij is getrouwd met Johanna Jacoba van GIJZEN.

    Zij zijn getrouwd op 1 oktober 1924 te 's-Gravenhage (Z-H), hij was toen 46 jaar oud.Bron 4

    Het echtpaar is gescheiden 20 januari 1931 te 's-Gravenhage (Z-H).Bron 5

    Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus de LANGE?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


    Tijdbalk Jacobus de LANGE

      Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
    Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus de LANGE

Ment de LANGE
1841-1931
Jannetje VINK
1840-1899

Jacobus de LANGE
1877-1946

(1) 1900
(2) 1924

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. geboorteakte 3514; gemeentearchief 's-Gravenhage
    2. overlijdensakte B1399; gemeentearchief 's-Gravenhage
    3. huwelijksakte 91; gemeentearchief 's-Gravenhage
    4. huwelijksakte A 1095; gemeentearchief 's-Gravenhage
    5. huwelijksakte; gemeentearchief 's-Gravenhage

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 oktober 1877 lag rond de 12,7 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Emile Berliner vindt de microfoon uit.
      • 5 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e President van de Verenigde Staten
      • 18 augustus » De Amerikaanse astronoom Asaph Hall ontdekt de manen van Mars. Hij noemt ze Phobos en Deimos.
      • 21 november » Thomas Edison vindt de fonograaf uit.
      • 29 november » Thomas Edison demonstreert voor het eerst zijn fonograaf.
      • 14 december » Servië wordt bondgenoot van Rusland in de oorlog tegen Turkije.
    • De temperatuur op 1 oktober 1924 lag tussen 8,2 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
      • 24 januari » Sint-Petersburg wordt hernoemd tot Leningrad.
      • 3 februari » Canada verslaat de Verenigde Staten met 6-1 in de finale van het Olympisch ijshockeytoernooi in Chamonix-Mont-Blanc, en prolongeert daarmee tevens de wereldtitel.
      • 27 maart » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf vanwege zijn rol bij de Bierkellerputsch.
      • 6 april » De fascisten behalen bij parlementsverkiezingen in Italië de absolute meerderheid
      • 6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
      • 28 september » Eerste vlucht rond de wereld, door twee vliegtuigen van het Amerikaanse leger.
    • De temperatuur op 28 juni 1946 lag tussen 8,9 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 3,9 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
      • 2 maart » De communistische leider Hồ Chí Minh roept zichzelf uit tot president van Noord-Vietnam.
      • 6 april » Oprichting van de Noorse omnisportvereniging Drøbak/Frogn IL na een fusie van Drøbak BK (1920) en Frogn IL (1934).
      • 9 mei » Het begin van de ambtstermijn van Umberto II van Italië, de laatste koning van Italië.
      • 16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
      • 30 juni » Op het atol Bikini in de Stille Oceaan verwoest een proefexplosie van de atoombom meer dan 200 afgedankte schepen.
      • 24 oktober » De eerste foto van de Aarde vanuit de Ruimte wordt gemaakt met behulp van een V2-raket. De raket werd gelanceerd vanaf de Amerikaanse lanceerbasis White Sands, maakte de foto's vanaf een hoogte van 105 kilometer en viel vervolgens weer terug naar de Aarde.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam De LANGE

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De LANGE.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De LANGE.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De LANGE (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Nettie van der Hak, "Stamboom Van der Hak - Scheveningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-hak/I9266.php : benaderd 28 februari 2026), "Jacobus de LANGE (1877-1946)".