Stamboom Van der Hak - Scheveningen » Jacobus Martinus KUIPER (1854-1894)

Persoonlijke gegevens Jacobus Martinus KUIPER 

  • Hij is geboren op 27 januari 1854 in Scheveningen, gemeente 's-Gravenhage (Z-H).Bron 1
  • Hij is overleden op 23 december 1894 in Noordzee, hij was toen 40 jaar oud.Bron 2
    Tijdens de bommenramp aan het strand verdronken. (1894)
    Scheepsnaam - Burgemeester Patijn
    Scheepsnummer - SCH 140
    Datum toedracht - 22/23 december 1894
    Schipper - Jacobus Martinus Kuiper
    Reder/Rederij - M. de Niet Az.
    * Pogingen om tijdens de bommenramp nog iets te redden moest schipper Jacobus Martinus Kuiper met de dood bekopen. Hij stapte mis en viel tussen de op drift geraakte schuiten en werd vervolgens doodgedrukt of verdronk. Het lichaam werd echter nooit gevonden.
    Bron: Vissers Namen Monument Scheveningen
    Oorzaak: verdronken
  • Een kind van Willem KUIPER en Pieternella de MOS
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 juli 2025.

Gezin van Jacobus Martinus KUIPER

(1) Hij is getrouwd met Adriana ROELEVELD.

Zij zijn getrouwd op 2 januari 1879 te 's-Gravenhage (Z-H), hij was toen 24 jaar oud.Bron 3

  • Het echtpaar heeft gemeenschappelijke voorouders.

  • (2) Hij is getrouwd met Cornelia GROEN.

    Zij zijn getrouwd op 5 januari 1881 te 's-Gravenhage (Z-H), hij was toen 26 jaar oud.Bron 4


    Kind(eren):

    1. Gijsbertus KUIPER  1890-1978


    Notities over Jacobus Martinus KUIPER

    beroep: schipper

    Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Martinus KUIPER?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


    Tijdbalk Jacobus Martinus KUIPER

      Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
    Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Martinus KUIPER

Willem KUIPER
1823-1909

Jacobus Martinus KUIPER
1854-1894

(1) 1879
(2) 1881

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. geboorteakte 155 - gemeentearchief 's-Gravenhage
    2. Vissersnamenmonumentscheveningen
    3. huwelijksakte 12; gemeentearchief 's-Gravenhage
    4. huwelijksakte 9; gemeentearchief 's-Gravenhage

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 januari 1854 lag rond de 4,6 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 31 januari » Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) wordt opgericht. Christophorus Buys Ballot is de eerste hoofddirecteur.
      • 9 juli » In Franeker wordt voor het eerst de kaatswedstrijd PC gehouden.
      • 21 oktober » Florence Nightingale wordt met een staf van 38 verpleegsters naar de Krimoorlog gestuurd.
      • 2 december » Oostenrijk sluit een alliantie met het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk.
      • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
      • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.
    • De temperatuur op 5 januari 1881 lag rond de 0,7 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
      • 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
      • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
      • 4 maart » James Garfield wordt beëdigd als 20e president van de Verenigde Staten
      • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
      • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
    • De temperatuur op 23 december 1894 lag rond de 5,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 6 februari » Een officieel bondselftal komt voor de eerste maal in een internationale voetbalwedstrijd in actie. Op het exercitieterrein der dienstdoende schutterij aan de Linker Rottekade in Rotterdam wordt met 1-0 verloren van Felixtowe Club.
      • 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
      • 14 april » Thomas Edison geeft een demonstratie met de kinetoscoop, een soort voorloper van de filmprojector.
      • 6 juni » Oprichting van de Duitse voetbalclub Karlsruher SC.
      • 23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
      • 28 juni » Lieven Gevaert richt in Mortsel een firma op van fotografische producten.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam KUIPER

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam KUIPER.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over KUIPER.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam KUIPER (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Nettie van der Hak, "Stamboom Van der Hak - Scheveningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-hak/I7770.php : benaderd 20 januari 2026), "Jacobus Martinus KUIPER (1854-1894)".