Stamboom Van der Hak - Scheveningen » Hermanus van MANEN (1890-1963)

Persoonlijke gegevens Hermanus van MANEN 


Gezin van Hermanus van MANEN

(1) Hij is getrouwd met Willemina van de WORP.

Zij zijn getrouwd.


(2) Hij is getrouwd met Janna STERKEN.

Zij zijn getrouwd op 18 december 1937 te Almelo (Overijssel), hij was toen 47 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hermanus van MANEN?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. geboorteakte 88; Gelders Archief
  2. overlijdensakte 180; Collectie Overijssel
  3. huwelijksakte 322; Collectie Overijssel

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 maart 1890 lag rond de -3,4 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 januari » De Britse regering stelt Portugal voor een ultimatum wat betreft de Portugese aanwezigheid in Afrika.
    • 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
    • 6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
    • 3 juli » Idaho treedt als 43ste staat toe tot de VS.
    • 27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
    • 23 november » Het Groothertogdom Luxemburg wordt losgemaakt uit de personele unie met Nederland.
  • De temperatuur op 13 mei 1963 lag tussen 8,1 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 9,5 mm neerslag gedurende 6,0 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (17%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • In het jaar 1963: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,9 miljoen inwoners.
    • 5 april » Prinses Marijke laat haar naam veranderen. Ze heet voortaan Prinses Christina.
    • 20 april » Openingsceremonie van de vierde Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in São Paulo.
    • 3 juni » Paus Johannes XXIII sterft in Vaticaanstad
    • 8 augustus » De grote treinroof in Engeland. Buit: meer dan 2 miljoen pond.
    • 19 december » Première van de Nederlandse documentairefilm Alleman van Bert Haanstra, met medewerking van Simon Carmiggelt.
    • 22 december » Er ontstaat brand op het schip de Johan van Oldenbarnevelt - dan bekend staand als TSMS Lakonia, waardoor deze in de loop van de nacht afbrandt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1879 » Josip Murn, Sloveens dichter († 1901)
  • 1886 » Jean Konings, Belgisch atleet († 1974)
  • 1889 » Pearl White, Amerikaans actrice († 1938)
  • 1896 » Lucia Lauria Vigna, Italiaanse, bij overlijden oudste inwoner van Europa († 2009)
  • 1898 » Hans Krebs, Duits generaal († 1945)
  • 1900 » Désiré Bastin, Belgisch voetballer († 1971)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van MANEN


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Nettie van der Hak, "Stamboom Van der Hak - Scheveningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-hak/I26818.php : benaderd 17 maart 2026), "Hermanus van MANEN (1890-1963)".