Stamboom Van der Hak - Scheveningen » Jacobus Nicolaas PRONK (1879-1961)

Persoonlijke gegevens Jacobus Nicolaas PRONK 


Gezin van Jacobus Nicolaas PRONK

Hij is getrouwd met Johanna BEEKHUIZEN.

Zij zijn getrouwd op 27 december 1901 te 's-Gravenhage (Z-H), hij was toen 22 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Adriana PRONK  1903-1993

  • Het echtpaar heeft gemeenschappelijke voorouders.
  • Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Nicolaas PRONK?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


    Tijdbalk Jacobus Nicolaas PRONK

      Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
    Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Nicolaas PRONK

Klazina TOET
1827-1873

Jacobus Nicolaas PRONK
1879-1961

1901
Adriana PRONK
1903-1993

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. geboorteakte 2186; gemeentearchief 's-Gravenhage
    2. overlijdensakte B1300; gemeentearchief 's-Gravenhage
    3. huwelijksakte 1729; gemeentearchief 's-Gravenhage

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 juli 1879 lag rond de 22,2 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 54%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
      • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
      • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
      • 15 september » In Haarlem wordt de eerste voetbalclub van Nederland opgericht, door de 14-jarige Pim Mulier. Hij noemt de club HFC, de Haarlemsche Football Club.
      • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
      • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
    • De temperatuur op 27 december 1901 lag tussen 1,1 °C en 5,7 °C en was gemiddeld 2,9 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (54%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
      • 28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
      • 1 juni » De Ongevallenwet treedt in werking. De wet is de eerste markering van de verzorgingsstaat die in Nederland gestalte gaat krijgen.
      • 24 juni » Oprichting van de Engelse voetbalclub Brighton & Hove Albion in Brighton.
      • 6 september » De Amerikaanse anarchist Leon Czolgosz vermoordt de Amerikaanse president William McKinley tijdens de Pan-American Exposition in Buffalo, New York.
      • 14 september » De Amerikaanse president William McKinley sterft aan schotwonden, toegebracht door een anarchist; Theodore Roosevelt wordt de 26e president van de Verenigde Staten.
    • De temperatuur op 14 juni 1961 lag tussen 5,6 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 4,4 uur zonneschijn (26%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • In het jaar 1961: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,6 miljoen inwoners.
      • 25 maart » Lancering van de Korabl-Spoetnik 5, met aan boord de hond Zvjozdotsjka en een pop genaamd Ivan Ivanovitsj.
      • 21 april » De Nederlander Dirk Stikker wordt de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO.
      • 21 april » Mislukte Amerikaanse invasie in de Varkensbaai van Cuba, ter verdrijving van Fidel Castro.
      • 4 mei » Tijdens de Nationale Dodenherdenking wordt het Vrijheidscarillon op het Plein '40-'45 in Amsterdam ingeluid.
      • 23 augustus » Ranger 1 wordt gelanceerd.
      • 1 december » Bij afwezigheid van verkeersborden wordt als algemene regel de voorrang van rechts ingevoerd in België.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam PRONK

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam PRONK.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over PRONK.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam PRONK (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Nettie van der Hak, "Stamboom Van der Hak - Scheveningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-hak/I24012.php : benaderd 11 maart 2026), "Jacobus Nicolaas PRONK (1879-1961)".