Stamboom Van der Hak - Scheveningen » Hendrik GROENENDAL (1887-1965)

Persoonlijke gegevens Hendrik GROENENDAL 


Gezin van Hendrik GROENENDAL

(1) Hij is getrouwd met Margje LOHMAN.

Zij zijn getrouwd op 23 maart 1913 te Groningen, hij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Gerrechien de HOOG.

Zij zijn getrouwd op 17 augustus 1922 te Groningen, hij was toen 35 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik GROENENDAL?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik GROENENDAL

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik GROENENDAL

Hendrik GROENENDAL
1887-1965

(1) 1913

Margje LOHMAN
1888-1921

(2) 1922

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. geboorteakte 505 - Groninger Archieven
    2. CBG-verzamelingen
    3. huwelijksakte 88 - Groninger Archieven
    4. huwelijksakte 562 - Groninger Archieven

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 18 april 1887 lag rond de 13,2 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 47%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
      • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
      • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
      • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
      • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
      • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
    • De temperatuur op 17 augustus 1922 lag tussen 9,0 °C en 22,2 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 3,9 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
      • 16 februari » Het Rotterdams Nieuwsblad begint als eerste dagblad met een strip, Nieuwe Oostersche Sprookjes, van de hand van Henk Backer.
      • 14 april » De Nederlandse Bachvereniging voert voor de eerste keer de Matthäus-Passion uit in de Grote Kerk van Naarden.
      • 8 juni » Huwelijk van koning Alexander I van Joegoslavië en prinses Marie van Hohenzollern-Sigmaringen in Belgrado.
      • 14 augustus » In de regio Velsen wordt voetbalclub RKVV Velsen opgericht.
      • 31 oktober » De RAI Amsterdam opent een semipermanente tentoonstellingshal aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam.
      • 24 november » Mussolini krijgt van het Italiaanse parlement voor één jaar dictatoriale bevoegdheden.
    • De temperatuur op 29 juni 1965 lag tussen 7,8 °C en 20,8 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (20%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
    • Van 14 april 1965 tot 22 november 1966 was er in Nederland het kabinet Cals met als eerste minister Mr. J.M.L.Th. Cals (KVP).
    • In het jaar 1965: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,2 miljoen inwoners.
      • 22 januari » Ondertekening van het Verdrag van Straatsburg waarbij medewerking aan radio-uitzendingen vanuit internationale wateren wordt verboden.
      • 8 maart » De Verenigde Staten zetten 3500 mariniers aan land bij Đà Nẵng in Zuid-Vietnam.
      • 30 maart » Vietnamoorlog: een autobom ontploft voor de Amerikaanse ambassade in Saigon, 22 mensen komen om, 183 raken gewond.
      • 19 juni » Bij een staatsgreep in Algerije wordt president Ahmed Ben Bella afgezet. Kolonel Houari Boumédienne wordt de nieuwe machthebber.
      • 9 augustus » Singapore wordt onafhankelijk na de afsplitsing van Maleisië.
      • 1 november » Eerste nummer van het Nederlandse tijdschrift Avenue ligt in de winkels.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam GROENENDAL


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Nettie van der Hak, "Stamboom Van der Hak - Scheveningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-hak/I21701.php : benaderd 3 februari 2026), "Hendrik GROENENDAL (1887-1965)".