Stamboom Van der Hak - Scheveningen » Maria ROOS (1884-1964)

Persoonlijke gegevens Maria ROOS 


Gezin van Maria ROOS

Zij is getrouwd met Arie HARTEVELD.

Zij zijn getrouwd op 5 januari 1910 te 's-Gravenhage (Z-H), zij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

  • Het echtpaar heeft gemeenschappelijke voorouders.
  • Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria ROOS?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


    Tijdbalk Maria ROOS

      Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
    Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria ROOS

Maria BAAK
1826-1897
Teunis ROOS
1858-1898

Maria ROOS
1884-1964

1910

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Maria ROOS



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. geboorteakte 3226; gemeentearchief 's-Gravenhage
    2. overlijdensakte A850; gemeentearchief 's-Gravenhage
    3. huwelijksakte 25; gemeentearchief 's-Gravenhage

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 26 augustus 1884 lag rond de 12,3 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
      • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
      • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
      • 16 juni » Jules Malou wordt premier van België.
      • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
      • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
    • De temperatuur op 5 januari 1910 lag tussen 4,9 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 5,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
      • 26 januari » De Seine treedt buiten haar oevers, waardoor de Parijse metro onder water loopt.
      • 15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
      • 31 mei » Oprichting van de Unie van Zuid-Afrika.
      • 1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
      • 15 september » Theodor Wulf publiceert in Physikalische Zeitschrift over de door hem ontdekte kosmische straling.
      • 5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
    • De temperatuur op 12 april 1964 lag tussen 3,4 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 7,4 mm neerslag gedurende 10,3 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
    • In het jaar 1964: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,0 miljoen inwoners.
      • 4 januari » In het tv-programma Zo is het toevallig ook nog eens een keer wordt het onderdeel Beeldreligie uitgezonden. Met bijbelteksten wordt de verslaafde beeldbuiskijker een spiegel voorgehouden.
      • 9 februari » Zeventig miljoen kijkers zien in de Ed Sullivan Show het eerste optreden van The Beatles op de Amerikaanse televisie.
      • 25 mei » David Sutch vaart naar legerfort Shivering Sands om Radio Sutch te beginnen.
      • 27 mei » Radio Sutch begint met uitzenden vanaf een fort in de Theemsmonding.
      • 1 oktober » Nederland 2 gaat als tweede officiële Nederlandse televisiezender van start.
      • 10 oktober » Opening van de Olympische Zomerspelen in Tokio, Japan.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 1959 » Willy Lauwers (22), Belgisch wielrenner
    • 1962 » Ron Flockhart (38), Schots autocoureur
    • 1963 » Felix Manalo (76), Filipijns geestelijk leider Iglesia ni Cristo
    • 1963 » Hans van Sweeden (24), Nederlands componist, acteur, dichter en danser
    • 1966 » Chris Soumokil (60), president van de Republik Maluku Selatan
    • 1971 » Igor Tamm (75), Sovjet-Russisch natuurkundige en Nobelprijswinnaar

    Over de familienaam ROOS

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam ROOS.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over ROOS.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam ROOS (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Nettie van der Hak, "Stamboom Van der Hak - Scheveningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-hak/I21203.php : benaderd 16 maart 2026), "Maria ROOS (1884-1964)".