Stamboom Van der Hak - Scheveningen » Dirk ROS (1881-1968)

Persoonlijke gegevens Dirk ROS 


Gezin van Dirk ROS

(1) Hij is getrouwd met Elisabeth PRONK.

Zij zijn getrouwd op 18 november 1903 te 's-Gravenhage (Z-H), hij was toen 22 jaar oud.Bron 4

  • Het echtpaar heeft gemeenschappelijke voorouders.

  • (2) Hij is getrouwd met Margaretha VROLIJK.

    Zij zijn getrouwd op 7 augustus 1907 te 's-Gravenhage (Z-H), hij was toen 26 jaar oud.Bron 5


    Kind(eren):

    1. Arie ROS  1911-2005 

    • Het echtpaar heeft gemeenschappelijke voorouders.

    • (3) Hij is getrouwd met Antje van der EIJK.

      Zij zijn getrouwd op 12 maart 1930 te 's-Gravenhage (Z-H), hij was toen 48 jaar oud.Bron 6

      Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk ROS?
      De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


      Tijdbalk Dirk ROS

        Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
      Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk ROS

Jacob ROS
1845-1925
Aagje TUIT
1848-1902

Dirk ROS
1881-1968

(1) 1903
(2) 1907
Arie ROS
1911-2005
(3) 1930

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. geboorteakte 1451; scan 245; gemeentearchief 's-Gravenhage
    2. gemeentearchief 's-Gravenhage
    3. overlijdensakte B1968; gemeentearchief 's-Gravenhage
    4. huwelijksakte 1668; gemeentearchief 's-Gravenhage
    5. huwelijksakte 1391; gemeentearchief 's-Gravenhage
    6. huwelijksakte A272 - Gemeentearchief 's Gravenhage

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 april 1881 lag rond de 13,1 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
      • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
      • 4 juni » De Brabantse Lijn, de spoorlijn die Tilburg met Nijmegen verbindt, wordt geopend.
      • 2 juli » President James Garfield van de VS wordt neergeschoten door Charles J. Guiteau. Hij overlijdt uiteindelijk op 19 september 1881 aan bloedvergiftiging.
      • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
      • 20 september » Chester A. Arthur legt de eed af als 21ste President van de Verenigde Staten.
    • De temperatuur op 12 maart 1930 lag tussen -2,9 °C en 6,0 °C en was gemiddeld 0,5 °C. Er was 2,7 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1930: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,8 miljoen inwoners.
      • 8 maart » Mahatma Gandhi start een burgerlijke ongehoorzaamheidsactie in India.
      • 25 juli » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Girona FC.
      • 13 augustus » Oprichting van het Bisdom Berlijn in Duitsland.
      • 24 augustus » De IJzertoren, langs de Belgische rivier de IJzer, wordt ingewijd.
      • 8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
      • 16 december » Oprichting hockeyclub MEP uit Boxtel.
    • De temperatuur op 28 september 1968 lag tussen 9,9 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (28%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
      • 5 juni » Robert F. Kennedy wordt neergeschoten in het Ambassador Hotel in Los Angeles door Sirhan Sirhan. Hij overlijdt de volgende dag.
      • 7 juni » Legoland Billund wordt officieel geopend.
      • 23 juli » Een Palestijns commando kaapt een Israëlisch vliegtuig; de onderhandelingen duren tot eind augustus en eindigen zonder bloedvergieten.
      • 21 augustus » Inval in Tsjecho-Slowakije door de Sovjet-Unie.
      • 12 oktober » XIX Olympiade gehouden in Mexico-Stad.
      • 30 oktober » première van de film The Lion in Winter met Katharine Hepburn in de hoofdrol. Hier zal ze een derde Oscar voor krijgen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam ROS

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam ROS.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over ROS.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam ROS (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Nettie van der Hak, "Stamboom Van der Hak - Scheveningen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-der-hak/I15380.php : benaderd 24 januari 2026), "Dirk ROS (1881-1968)".