Stamboom Van Bommel » Pieter (Pierre) Vincke (± 1771-1814)

Persoonlijke gegevens Pieter (Pierre) Vincke 


Gezin van Pieter (Pierre) Vincke

Hij is getrouwd met Cornelia Goossen.

Zij zijn getrouwd.

VII-a Cornelia Goosen is geboren omstreeks 1773 in Axel, dochter van Gilles Goosen (zie VI) en Sara van Alten. Zij is gedoopt op 28 november 1773. Cornelia is overleden op 18 maart 1854 in Terneuzen, ongeveer 81 jaar oud.
Cornelia
(1) trouwde met Pieter (Pierre) Vincke. Pierre is geboren omstreeks 1771 in Zaamslag, zoon van Jean Vinke en Cornelia de Pooter. Pierre is overleden op 9 januari 1814 in Zaamslag, ongeveer 43 jaar oud.
(2) trouwde, ongeveer 41 jaar oud, op 13 november 1814 in Zaamslag met Johannis de Feijter, ongeveer 47 jaar oud.
Notitie bij het huwelijk van Cornelia en Johannis: Cornelia is weduwe van Pieter Vinke
Johannis is weduwnaar van Maria van de Hofstede
Johannis is geboren omstreeks 1767 in Axel, zoon van Aarnout de Feijter en Maria Mets. Johannis is overleden op 27 februari 1833 in Terneuzen, ongeveer 66 jaar oud. Hij is weduwnaar van Maria van der Hofstede (1742-1814).
Beroep:
landman

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter (Pierre) Vincke?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 januari 1814 lag rond de -5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 29 maart » De Nederlandse Grondwet wordt aangenomen, die nog steeds, met aanpassingen, in gebruik is.
    • 5 mei » Capitulatie van Maastricht: opheffing van de Blokkade van Maastricht en vertrek van de Fransen uit het laatste Nederlandse bolwerk.
    • 30 mei » Napoleon wordt verbannen naar Elba.
    • 21 juni » Ondertekening van de Acht Artikelen van Londen.
    • 7 augustus » Paus Pius VII heft het verbod op de jezuïetenorde uit 1773 op.
    • 24 december » Vrede van Gent.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Vincke

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vincke.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vincke.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vincke (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Bommel is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark van Bommel, "Stamboom Van Bommel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-bommel/I4220.php : benaderd 10 januari 2026), "Pieter (Pierre) Vincke (± 1771-1814)".