Stamboom Van Bommel » Jan Schouwe (± 1840-1913)

Persoonlijke gegevens Jan Schouwe 

  • Hij is geboren rond 1840 in Durgerdam.
  • Hij is overleden op 27 mei 1913 in Ransdorp.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Noord-Hollands Archief
    Algemeen Gemeente: Ransdorp
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 14
    Aangiftedatum: 27-05-1913
    Overledene Jan Schouwe
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 27-05-1913
    Leeftijd: 73
    Overlijdensplaats: Ransdorp
    Vader Jacob Schouwe
    Moeder Aaltje Porsius
    Partner Hendrikje Swartsenburg
    Relatie: et
    Nadere informatie geboortepl.:Ransdorp
  • Een kind van Jacob Schouwe en Aaltje Porsius
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 maart 2011.

Gezin van Jan Schouwe

Hij is getrouwd met Hendrikje Swartsenburg.

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1870 te Ransdorp.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Noord-Hollands Archief
Algemeen Toegangnr: 358
Gemeente: Ransdorp
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 8
Datum: 26-05-1870
Bruidegom Jan Schouwe
Leeftijd: 30
Geboorteplaats: Durgerdam
Bruid Hendrikje Swartsenburg
Leeftijd: 20
Geboorteplaats: Durgerdam
Vader bruidegom Jacob Schouwe
Moeder bruidegom Aaltje Porsius
Vader bruid Dirk Swartsenburg
Moeder bruid Stijntje Dobber
Nadere informatie beroep Bg.: visser; beroep vader Bg.: visser; beroep vader Bd.: scheepmaker

Kind(eren):

  1. Aaltje Schouwe  1872-????
  2. Stijntje Schouwe  ± 1874-????
  3. Jacob Schouwe  ± 1875-????
  4. Dirk Schouwe  ± 1878-1878
  5. Dirk Schouwe  1879-1879
  6. Bartel Schouwe  ± 1880-1880
  7. Bijte Schouwe  ± 1884-1885
  8. Dirkje Schouwe  ± 1889-1889

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Schouwe?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Schouwe

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Schouwe

Jan Schouwe
± 1840-1913

1870
Stijntje Schouwe
± 1874-????
Jacob Schouwe
± 1875-????
Dirk Schouwe
± 1878-1878
Dirk Schouwe
1879-1879
Bartel Schouwe
± 1880-1880
Bijte Schouwe
± 1884-1885
Dirkje Schouwe
± 1889-1889

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 mei 1870 lag rond de 15,7 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 47%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
  • De temperatuur op 27 mei 1913 lag tussen 12,0 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 17,7 °C. Er was 24,8 mm neerslag. Er was 7,7 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Oprichting van voetbalclub AGOVV.
    • 30 maart » In 's-Heerenberg wordt door Johan Burgers Burgers zoo geopend. Later verhuisde deze dierentuin naar Arnhem.
    • 23 augustus » In Kopenhagen wordt het beeld van de kleine zeemeermin onthuld, gemaakt door de beeldhouwer Edward Eriksen (1876-1959).
    • 24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
    • 23 september » Roland Garros vliegt als eerste over de Middellandse Zee van Europa naar Noord-Afrika.
    • 10 oktober » Het Panamakanaal wordt geopend.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schouwe

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schouwe.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schouwe.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schouwe (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Bommel is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark van Bommel, "Stamboom Van Bommel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-bommel/I1818.php : benaderd 3 januari 2026), "Jan Schouwe (± 1840-1913)".