Stamboom Van Baare » Jan Oord (1908-1986)

Persoonlijke gegevens Jan Oord 


Gezin van Jan Oord

Hij is getrouwd met Sjoerdje Hermanusje Boersma.

Zij zijn getrouwd op 19 maart 1936 te Heerenveen, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Notities over Jan Oord

is dit van hem?
Vergunning voor busverbinding Blokzijl-Vollenhove-Blauwe Hand-GiethoornSteenwijk
Verleend aan Jan Oord uit Kuinre
[Van Tram, Boot en Bus: Jacob H.S.M. Veen, blz. 86]

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Oord?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Oord

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Oord


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 10 mei 1908 lag tussen 7,2 °C en 14,8 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 3,9 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 15 januari » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AS Bari.
      • 7 februari » Op de rijksmarinewerf wordt de kiel gelegd van het pantserschip De Zeven Provinciën.
      • 19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
      • 15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
      • 5 oktober » Het autonome vorstendom Bulgarije verklaart zich onafhankelijk van het Osmaanse rijk.
      • 28 december » In Messina (Italië) vallen als gevolg van een aardbeving en een tsunami meer dan 100.000 doden.
    • De temperatuur op 19 maart 1936 lag tussen -0,3 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 9,6 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Bob Charles, Nieuw-Zeelands golfer
      • 1 augustus » Opening van de Olympische Spelen in Berlijn.
      • 14 augustus » Oprichting van de Georgische voetbalclub Lokomotivi Tbilisi.
      • 23 november » Het eerste nummer van het tijdschrift Life wordt uitgebracht.
      • 25 november » Duitsland en Japan sluiten het Anti-Kominternpact, dat voornamelijk gericht is tegen de Komintern (Communistische Internationale) en in het bijzonder tegen de Sovjet-Unie.
      • 12 december » De Moerdijkbrug over het Hollandsch Diep wordt geopend.
    • De temperatuur op 31 mei 1986 lag tussen 1,3 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 7,7 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1986: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,5 miljoen inwoners.
      • 11 april » In Karachi eindigt de Nederlandse hockeyploeg als zesde en laatste bij het toernooi om de Champions Trophy.
      • 21 april » De Amerikaanse televisiejournalist Geraldo Rivera opent live op tv voor de ogen van een miljoenenpubliek de "geheime" kluis van Al Capone.
      • 2 mei » De nucleaire wolk van de Tsjernobylramp zweeft over België.
      • 9 augustus » Queen geeft haar laatste concert met Freddie Mercury in Knebworth (Engeland).
      • 10 december » Elie Wiesel krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
      • 17 december » In Colombia wordt hoofdredacteur van de krant El Espectador, Guillermo Cano, doodgeschoten voor het gebouw van zijn krant door huurmoordenaars, die vermoedelijk zijn ingehuurd door drugsbaron Pablo Escobar.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1904 » Frieda Belinfante, Nederlands musicus en verzetsstrijdster († 1995)
    • 1907 » Daan van Dijk, Nederlands wielrenner († 1986)
    • 1913 » Kees Pellenaars, Nederlands wielrenner en ploegleider († 1988)
    • 1914 » John James, Brits autocoureur († 2002)
    • 1915 » Beyers Naudé, Zuid-Afrikaans blanke predikant en strijder tegen het apartheidsregime († 2004)
    • 1916 » Milton Babbitt, Amerikaans componist († 2011)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Oord

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Oord.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Oord.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Oord (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Van Baare is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    van Baare, "Stamboom Van Baare", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-baare/I6223.php : benaderd 10 maart 2026), "Jan Oord (1908-1986)".