Stamboom Tromp » Robertus Hendrik Christiaan Tromp (1880-1938)

Persoonlijke gegevens Robertus Hendrik Christiaan Tromp 


Gezin van Robertus Hendrik Christiaan Tromp

Hij is getrouwd met Gijske Slottje.

Zij zijn getrouwd op 15 januari 1908 te Lisse, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Govert Cornelis Tromp  1909-1971 
  2. Baafje Gijsberta Tromp  1910-1983 
  3. Gerrit Robertus Tromp  1921-1992 


Notities over Robertus Hendrik Christiaan Tromp

Robertus (Bert) was in de bollenstreek bekend als een uitmuntend vakman en heeft enige malen op tentoonstellingen een prijs gewonnen. Hij was een goedaardig man, die altijd in zijn broeikas bezig was om nieuwe soorten bollen te kweken. Hij was o.a. penningmeester v.d. Chr. School aan de schoolstraat. De concierge, Scholten, kwam elke week bij de vrouw van Bert, Gijske, zij loon halen.
Bert fietste veel. De fiets had aan de linkerkant bij het achterwiel een uitsteeksel, een z.g. “step”. Hij begon snel te lopen, stapte met zijn linkervoet op de step en slingerde het rechterbeen over het zadel en daar ging meneer.
In huis was niet hij, maar zijn vrouw, Gijske, de baas.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Robertus Hendrik Christiaan Tromp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Robertus Hendrik Christiaan Tromp

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Robertus Hendrik Christiaan Tromp

Voorouders (en nakomelingen) van Robertus Hendrik Christiaan Tromp

Gerrit Segers
1805-1882
Gerrit Segers
Alida Bierman
1813-1876
Alida Bierman
Aagje Segers
1845-1921
Aagje Segers

Robertus Hendrik Christiaan Tromp
1880-1938

Robertus Hendrik Christiaan Tromp

1908

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 15 november 1880 lag rond de 7,1 °C. Er was 13 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
      • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
      • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
      • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
      • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
      • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
    • De temperatuur op 15 januari 1908 lag tussen -3,5 °C en 4,2 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 7 februari » Op de rijksmarinewerf wordt de kiel gelegd van het pantserschip De Zeven Provinciën.
      • 15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
      • 14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
      • 1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
      • 7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
      • 24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
    • De temperatuur op 30 augustus 1938 lag tussen 12,3 °C en 16,5 °C en was gemiddeld 15,1 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
      • 7 februari » België - Oprichting van twee cultuurraden: een Nederlandstalige en een Franstalige.
      • 17 februari » Juan Soldado wordt in Tijuana ter dood veroordeeld. Later zouden velen dit als onterecht beschouwen, en hij groeit uit tot een soort heilige.
      • 26 mei » Eerste uitzending van de AVRO-quiz Hersengymnastiek.
      • 31 juli » De Britse stoomlocomotief Mallard bereikt een snelheid van 202,7 km/h, een record dat zestig jaar zou stand houden.
      • 2 september » De Republiek Hatay verklaart zich onafhankelijk van het door Frankrijk bestuurde Syrië.
      • 13 december » Honderd gedeporteerde gevangenen uit Sachsenhausen bouwen het concentratiekamp Neuengamme bij Hamburg.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Tromp

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tromp.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tromp.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tromp (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Tromp is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    R.H.C. Tromp, "Stamboom Tromp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-tromp/I131.php : benaderd 12 januari 2026), "Robertus Hendrik Christiaan Tromp (1880-1938)".