Jouw voorouder Gerrit Fokkink waarschijnlijk ook genaamd Zeins (die waarschijnlijk op Seins in Lintelo woonde) en diens broer Jacob Fokkink (die 06-04-1742 trouwde met Lijsbeth Slotboom en op Klein Wolterink, Kremerskamp en Kremer woonde) zijn dus geen kinderen zijn van de ouders die jij noemt. Gerrit is ook niet op 08-12-1720 geboren.
Wie zijn dan de ouders van Gerrit en Jacob?
Gerrit is een veel voorkomende voornaam maar Jacob niet. Er worden in de desbetreffende periode in Aalten maar twee kinderen met de naam Jacob (of varianten als Cope, Keupe etc.) als zoons van een Derk gedoopt:
22-08-1706 Jacob, zv Derk Overbeek en Trijne Overbeek
14-05-1711 Jacob zv Derk ter Stroet en Geesken Ebbers
Jacob, zv Derk Overbeek en Trijne te Westendorp kan het zijn zijn want die trouwde met Aeltjen Bosman en woonde op Rosier in Lintelo. Dit echtpaar had geen kinderen, alleen uit haar eerste huwelijk.
De tweede bovengenoemde Jacob is de gezochte. Zijn ouders waren Derk ter Stroet (doop 24-11-1681 zv Geert ter Stroet en Fenneken ter Maat op de Stroet in Lintelo) en Geesken Ebbers ook genaamd Hillen (doop 26-04-1685 dv Jacob Hillen ook genaamd Ebbers en Geertje Ebbers op Ebbers in Lintelo) die trouwden op 24-06-1708 in Aalten. Dit echtpaar liet drie kinderen dopen: Geert (15-07-1708), Jacob (14-05-1711) en Geertje (27-03-1715).
‘Jouw’ Gerrit Navis is zeer waarschijnlijk de Geert te Stroet van 15-07-1708. Dat zijn vader ook Navis werd genoemd blijkt uit de Liberale Gifte van 1748 waar de ouders als bewoners in het vijfde rot van Lintelo als het echtpaar Derk Fokkink en Geesken Ebbers worden genoemd. Ze hadden drie kinderen over de 16 jaar ‘waer van twee haer eijgen saken doen’. Dat zullen dus Geert en Jacob zijn geweest terwijk dochter Geertje blijkbaar ongetrouwd nog bij de ouders woonde.
Mvg,
Willy Tammel
Zij is getrouwd met Derck (Derk) Stroet (alias Fokkink).
Zij zijn getrouwd op 24 juni 1708 te Aalten, zij was toen 23 jaar oud.
Kind(eren):
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Geesken Ebbers (alias Hillen) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1708 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Derck (Derk) Stroet (alias Fokkink) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||