Stamboom Ter Maat » Geesken Ebbers (alias Hillen) (1685-????)

Persoonlijke gegevens Geesken Ebbers (alias Hillen) 

  • Zij is geboren april 1685 in Lintelo (Aalten).
  • Ze werd gedoopt op 26 april 1685 in Aalten.
  • Feit: (vermelding) .Bron 1
    Jouw voorouder Gerrit Fokkink waarschijnlijk ook genaamd Zeins (die waarschijnlijk op Seins in Lintelo woonde) en diens broer Jacob Fokkink (die 06-04-1742 trouwde met Lijsbeth Slotboom en op Klein Wolterink, Kremerskamp en Kremer woonde) zijn dus geen kinderen zijn van de ouders die jij noemt. Gerrit is ook niet op 08-12-1720 geboren.

    Wie zijn dan de ouders van Gerrit en Jacob?

    Gerrit is een veel voorkomende voornaam maar Jacob niet. Er worden in de desbetreffende periode in Aalten maar twee kinderen met de naam Jacob (of varianten als Cope, Keupe etc.) als zoons van een Derk gedoopt:

    22-08-1706 Jacob, zv Derk Overbeek en Trijne Overbeek

    14-05-1711 Jacob zv Derk ter Stroet en Geesken Ebbers

    Jacob, zv Derk Overbeek en Trijne te Westendorp kan het zijn zijn want die trouwde met Aeltjen Bosman en woonde op Rosier in Lintelo. Dit echtpaar had geen kinderen, alleen uit haar eerste huwelijk.

    De tweede bovengenoemde Jacob is de gezochte. Zijn ouders waren Derk ter Stroet (doop 24-11-1681 zv Geert ter Stroet en Fenneken ter Maat op de Stroet in Lintelo) en Geesken Ebbers ook genaamd Hillen (doop 26-04-1685 dv Jacob Hillen ook genaamd Ebbers en Geertje Ebbers op Ebbers in Lintelo) die trouwden op 24-06-1708 in Aalten. Dit echtpaar liet drie kinderen dopen: Geert (15-07-1708), Jacob (14-05-1711) en Geertje (27-03-1715).

    ‘Jouw’ Gerrit Navis is zeer waarschijnlijk de Geert te Stroet van 15-07-1708. Dat zijn vader ook Navis werd genoemd blijkt uit de Liberale Gifte van 1748 waar de ouders als bewoners in het vijfde rot van Lintelo als het echtpaar Derk Fokkink en Geesken Ebbers worden genoemd. Ze hadden drie kinderen over de 16 jaar ‘waer van twee haer eijgen saken doen’. Dat zullen dus Geert en Jacob zijn geweest terwijk dochter Geertje blijkbaar ongetrouwd nog bij de ouders woonde.

    Mvg,

    Willy Tammel
  • Een kind van Jacob Ebbers (alias Hillen)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 december 2024.

Gezin van Geesken Ebbers (alias Hillen)

Zij is getrouwd met Derck (Derk) Stroet (alias Fokkink).

Zij zijn getrouwd op 24 juni 1708 te Aalten, zij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geesken Ebbers (alias Hillen)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geesken Ebbers (alias Hillen)

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geesken Ebbers (alias Hillen)


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Geesken Ebbers (alias Hillen)



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Via Tamel

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1685: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » Johannes Diodato krijgt als eerste een keizerlijk privilege voor het openlijk schenken van koffie en opent het eerste Weense koffiehuis.
    • 6 februari » James Stuart, hertog van York, wordt koning Jacobus II van Engeland en Ierland en Jacobus VII van Schotland.
    • 18 oktober » Koning Lodewijk XIV herroept het Edict van Nantes, waarop 50.000 hugenoten naar Nederland vluchtten.

Over de familienaam Ebbers (alias Hillen)


De publicatie Stamboom Ter Maat is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
F.H.A. ter Maat, "Stamboom Ter Maat", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ter-maat/I54889.php : benaderd 22 februari 2026), "Geesken Ebbers (alias Hillen) (1685-????)".