Stamboom Ter Maat » Aalbert Heuvelink (1836-1914)

Persoonlijke gegevens Aalbert Heuvelink 

  • Hij is geboren op 2 februari 1836 in Warnsveld (Zutphen).Bron 1
    Geboorte Aalbert Heuvelink, 02-02-1836 Geboortedatum: 02-02-1836 Geboorteplaats: Warnsveld
    Kind: Aalbert Heuvelink Geslacht: Man
    Vader: Evert Jan Heuvelink Leeftijd: 45 Geslacht: Man Beroep: landbouwer
    Moeder: Hendrika Harmsen Leeftijd: 33 Geslacht: Vrouw Beroep: geen beroep vermeld
    Aktesoort: Normaal Toegangsnummer: 0207A Inventarisnummer: 2585-09 Aktenummer: 6 Aktedatum: 02-02-1836
  • Registratie van geboorte op 2 februari 1836.Bron 1
  • Woonachtig tot 1914: Wijk C nr. 16 Leestensebroek, Warnsveld (Zutphen), Nederland.Bron 2
  • Hij is overleden op 6 februari 1914 in Warnsveld (Zutphen), hij was toen 78 jaar oud.Bron 2
    Overlijden Aalbert Heuvelink, 06-02-1914 Overlijdensdatum: 06-02-1914 Overlijdensplaats:Warnsveld (Zutphen)
    Overledene: Aalbert Heuvelink Doopplaats: Warnsveld (Zutphen) Leeftijd: 78 Jaar Beroep:zonder beroep
    Moeder: Hendrika Harmsen Beroep:geen beroep vermeld
    Vader: Evert Jan Heuvelink Beroep:geen beroep vermeld
    Weduwnaar van: Garritjen Heiijenk Beroep: geen beroep vermeld
    Aktesoort: Normaal Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen Inventarisnummer: 8805 Aktenummer: 11 Aktedatum: 07-02-1914
    Tijdstip: 14:00
  • Registratie van overlijden op 7 februari 1914.Bron 2
  • Een kind van Evert Jan Heuvelink en Hendrika Harmsen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 november 2022.

Gezin van Aalbert Heuvelink

Hij is getrouwd met Garritjen (2) Heijenk.

Zij zijn getrouwd op 6 augustus 1868 te Warnsveld (Zutphen), hij was toen 32 jaar oud.Bron 3

Huwelijk Garritjen Heijenk en Aalbert Heuvelink, 06-08-1868
Bruidegom: Aalbert Heuvelink Doopplaats: Warnsveld (Zutphen) Leeftijd: 32 Beroep: landbouwer
Vader bruidegom: Evert Jan Heuvelink Beroep: geen beroep vermeld
Moeder bruidegom: Hendrika Harmsen Beroep: geen beroep vermeld
Bruid: Garritjen Heijenk Doopplaats: Vorden (Bronckhorst) Leeftijd: 25 Beroep: zonder beroep
Vader bruid: Berent Heijenk Beroep: landbouwer
Moeder bruid: Maria Boersbroek Beroep: zonder beroep
Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen Inventarisnummer: 2577 Aktenummer: 14 Huwelijksdatum: 06-08-1868 Huwelijksplaats: Warnsveld

Kind(eren):

  1. Heintje Heuvelink  1871-1953 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aalbert Heuvelink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aalbert Heuvelink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aalbert Heuvelink


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Aktesoort: Normaal Toegangsnummer: 0207A Inventarisnummer: 2585-09 Aktenummer: 6 Aktedatum: 02-02-1836
  2. Aktesoort: Normaal Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen Inventarisnummer: 8805 Aktenummer: 11 Aktedatum: 07-02-1914
  3. Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen Inventarisnummer: 2577 Aktenummer: 14 Huwelijksdatum: 06-08-1868 Huwelijksplaats: Warnsveld

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 februari 1836 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
    • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
    • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
  • De temperatuur op 6 augustus 1868 lag rond de 20,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
    • 23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
  • De temperatuur op 6 februari 1914 lag tussen -1,4 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 2,7 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De eerste regelmatige luchtlijn ter wereld wordt in Florida in gebruik genomen.
    • 28 juni » Aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk wordt doodgeschoten in Sarajevo door Gavrilo Princip. Deze gebeurtenis vormt de aanleiding tot de Eerste Wereldoorlog.
    • 30 juni » Gandhi wordt gearresteerd in zijn anti-apartheidsstrijd in Zuid-Afrika.
    • 28 juli » De Eerste Wereldoorlog, ook de Wereldoorlog of de Grote Oorlog genoemd, breekt uit.
    • 6 september » Kroning van Paus Benedictus XV in Rome.
    • 10 november » De Duitsers bezetten Diksmuide tijdens de Slag om de IJzer in de Eerste Wereldoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heuvelink


De publicatie Stamboom Ter Maat is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
F.H.A. ter Maat, "Stamboom Ter Maat", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ter-maat/I34702.php : benaderd 4 maart 2026), "Aalbert Heuvelink (1836-1914)".