De temperatuur op 25 augustus 1909 lag tussen 12,2 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 14,0 mm neerslag. Er was 0,9 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
Dag van overlijden 27 augustus 1990
De temperatuur op 27 augustus 1990 lag tussen 12,6 °C en 26,7 °C en was gemiddeld 19,5 °C. Er was 9,5 uur zonneschijn (68%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
22 mei » Noord- en Zuid-Jemen worden herenigd tot de republiek Jemen.
27 mei » In Roermond pleegt de IRA een aanslag op vier Australische toeristen.
11 juni » In Nederland telt men de miljoenste bezoeker op de tentoonstelling "Vincent van Gogh".
3 juli » Ontmoeting tussen Nelson Mandela en Margaret Thatcher.
12 september » In Moskou ondertekenen Oost- en West-Duitsland en de vier geallieerde winnaars van de Tweede Wereldoorlog het zogenaamde "2 + 4"-verdrag. Dit verdrag herstelt de soevereiniteit van Duitsland en legt het internationale statuut van het nieuwe herenigde Duitsland vast.
28 september » In de Filipijnen worden zestien militairen veroordeeld tot levenslange gevangenisstraffen wegens hun aandeel in de moord, op Benigno Aquino, de toenmalige oppositieleider en echtgenoot van de latere president Corazon Aquino, in 1983.
Dag van begraven 1 september 1990
De temperatuur op 1 september 1990 lag tussen 12,7 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
13 maart » In de Sovjet-Unie verwijdert het parlement artikel 6 uit de grondwet en kent het ruime bevoegdheden toe aan de president. De Communistische Partij verliest zo haar machtsmonopolie.
8 augustus » Groot-Brittannië en een aantal andere landen (waaronder Arabische) spreken steun uit voor de beslissing van de VS om maatregelen te nemen tegen Irak nadat het land Koeweit is binnengevallen. Een ultimatum van de VN-Veiligheidsraad geeft Irak tot uiterlijk 15 januari 1991 de tijd zich uit Koeweit terug te trekken.
8 september » De finale in het vrouwenenkelspel op de US Open wordt gewonnen door Gabriela Sabatini. Zij verslaat Steffi Graf.
12 november » Kroonprins Akihito wordt de 125 monarch van Japan en neemt de titel Keizer Akihito van Japan aan. De troonsbestijging vindt plaats in het bijzijn van hoge gasten uit 158 landen.
24 november » GroenLinks wordt opgericht.
28 november » Golfoorlog - Saddam Hoessein kondigt de vrijlating van alle Belgen in Irak aan naar aanleiding van een toespraak van koning Boudewijn in Algiers.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Cornelis Stoll, "Stamboom Stoll", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stoll/I56525.php : benaderd 22 januari 2026), "Jannetje Tentij (1909-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.