De temperatuur op 13 december 1925 lag tussen -1,6 °C en 3,0 °C en was gemiddeld 0,7 °C. Er was 1,4 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
3 januari » Benito Mussolini kondigt aan dat hij de dictator wordt van Italië.
8 januari » De eerste officiële voorloper van de Avrobode, de Radio Luistergids, verschijnt.
14 maart » John Jacobs, Engels golfspeler († 2017)
12 april » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Bolívar.
21 juli » In Dayton Tennessee, wordt middelbareschoolleraar biologie John T. Scopes schuldig bevonden aan het onderwijzen van de evolutietheorie in zijn klas. Hij krijgt een boete van $100.
21 augustus » De Nederlandse voetbalclub FC Emmen wordt opgericht.
Trouwdag 11 april 1946
De temperatuur op 11 april 1946 lag tussen -1,6 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
6 februari » Het Dagblad van het Oosten verschijnt weer als zelfstandige krant. Het Parool trekt zich terug uit de regio en de lezers van de Nieuwe Twentsche en Almelosche Courant stappen grotendeels over naar het Dagblad van het Oosten.
5 maart » Als eerste staatsman van de geallieerde bevrijders spreekt Winston Churchill over het IJzeren Gordijn in zijn speech in het Westminster College in Fulton, Missouri. Dit wordt gezien als het begin van de Koude Oorlog.
24 maart » Eerste uitzending van Alistair Cookes Letter from America.
25 mei » Onafhankelijkheid van Jordanië.
23 augustus » Stichting van de deelstaat Noordrijn-Westfalen in Duitsland en tevens opheffing van de Rijnprovincie en provincie Hannover.
27 oktober » Leo Fender maakt de eerste Fender-versterker in een schuurtje in zijn tuin, de bekende stratocaster e.d. volgen later.
Dag van overlijden 1 april 2016
De temperatuur op 1 april 2016 lag tussen 1,2 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 10,4 uur zonneschijn (80%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
17 februari » In Bolivia loopt een betoging uit de hand. Een administratief gebouw in de stad El Alto wordt in brand gestoken, waardoor zes ambtenaren omkomen.
22 mei » Go Ahead Eagles promoveert na een afwezigheid van een jaar naar de Eredivisie.
17 augustus » President Evo Morales van Bolivia opent een anti-imperialistische school. De nieuwe militaire opleiding in Santa Cruz moet de Amerikaanse invloeden in Latijns-Amerika tegengaan.
19 augustus » Duitsland wint het zesde olympische voetbaltoernooi voor vrouwen door Zweden in de finale met 2-1 te verslaan.
3 oktober » Taliban-strijders nemen het belangrijkste kruispunt in van Kunduz, de Afghaanse stad waar Nederland enkele jaren actief was met een politiemissie.
12 november » Bij een zelfmoordaanslag op Bagram, een grote Amerikaanse de luchtmachtsbasis in Afghanistan, komen vier Amerikanen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Cornelis Stoll, "Stamboom Stoll", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stoll/I1231.php : benaderd 14 maart 2026), "Berendina Breedenbeek (1925-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.