Tijdstip: 20:00
Aangevers: Jan Hendrik Coerse Korendrager oud 62 jaar wonende Monnikenstraat.
Zij is getrouwd met Antonius Willem Steenhof.
Zij zijn getrouwd op 19 augustus 1908 te Amsterdam, zij was toen 26 jaar oud.Bron 3
Op 20 juni 1908 is voor notaris te Assen, Diederik Anne Marie de Fremery, een akte opgemaakt waarin zijn vader verklaarde dat hij toestemming gaf voor het aangaan van dit huwelijk. Tevens blijkt uit deze akte dat de burgemeester van Amsterdam op 23 mei en de burgemeester van Norg op 20 juni 1908 verklaringen hebben afgegeven van het onvermogen van zowel de vader als de zoon.
Voor Maartje Coerse is ook een gerechtelijke uitspraak gegeven voor toestemming van het huwelijk omdat haar vader die niet wilde geven. Zie de minuten ter griffie van het tweede kanton, Arondissement Amsterdam dd 15 april 1908, rechter Mr. Anthonie Johannes Carsten. De vader was via een deurwaarder opgeroepen om te verschijnen maar heeft verstek laten gaan.
Getuigen: Jacob Gerritsen, metselaar,50 jaar, Cornelis Johannes Gerritsen, veenarbeider 32 jaar beiden ooms van echtgenoot,
Kind(eren):
Het echtpaar is gescheiden 24 september 1942 te Amsterdam.Bron 4
Dit huwelijk is ontbonden door het vonnis van de rechtbank te Amsterdam van 8 juli 1942 en ingeschreven 4 september 1942.
(Echtscheidingen 1942 openbaar in 2012)
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Maartje Coerse | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1908 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Antonius Willem Steenhof | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vader is Adrianus Johannes Coerse,kistenmaker, geboren ca 1868
moeder: Alida Berendina Hauser