Stamboom Steen » Johannes Lambertus Gebben (1913-1942)

Persoonlijke gegevens Johannes Lambertus Gebben 


Gezin van Johannes Lambertus Gebben

Hij is getrouwd met (Niet openbaar).

Zij zijn getrouwd te 's Gravenhage, Zuid-Holland, Nederland.


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Notities over Johannes Lambertus Gebben

In de oorlog was Johannes distr. ambtenaar te Delft, in het verzet werkte hij als verbindingsman voor de O.D., groep Westerveld voor de verbinding met de groepen in Rotterdam. Hij werd gearresteerd op 1 april 1941, stond terecht in het 1e O.D.-proces op 8 april 1942 en ter dood veroordeeld op 11 april 1942. Hij is gefusilleerd in het Concentratiekamp Sachsenhausen als één van de 72 veroordeelden. Naar hem werd de Gebbenlaan in Delft vernoemd. Verzetsherdenkingskruis posthuum toegekend.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Lambertus Gebben?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Lambertus Gebben

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Lambertus Gebben


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 augustus 1913 lag tussen 7,2 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 3,0 mm neerslag. Er was 8,2 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
      • 18 maart » Koning George I van Griekenland wordt vermoord.
      • 29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
      • 4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
      • 10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
      • 14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.
      • 25 oktober » Oprichting van het bisdom Rijsel in Frankrijk, afgesplitst van het aartsbisdom Kamerijk.
    • De temperatuur op 3 mei 1942 lag tussen 3,4 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Het dragen van een Jodenster wordt verplicht voor de joden in Nederland, België en Frankrijk.
      • 20 maart » Oprichting van de Chileense voetbalclub Deportes Temuco.
      • 3 mei » Alle joden in Nederland moesten een kenteken van geel katoen op hun kleding dragen: de zespuntige 'jodenster'.
      • 3 mei » In concentratiekamp Sachsenhausen worden 72 Nederlanders geëxecuteerd. Het merendeel was lid van de Ordedienst.
      • 5 juni » Slag bij Midway: De United States Navy verwerft het maritieme overwicht in de Stille Oceaan door vier Japanse vliegdekschepen tot zinken te brengen.
      • 1 juli » Het Centraal Vluchtelingenkamp Westerbork komt onder het bestuur van de Duitsers als Doorgangskamp Westerbork.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Gebben

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gebben.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gebben.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gebben (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Steen is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    George Steen, "Stamboom Steen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-steen/I3059.php : benaderd 3 maart 2026), "Johannes Lambertus Gebben (1913-1942)".