STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Dirk II [heer] van Altena (± 1120-> 1189)

Persoonlijke gegevens Dirk II [heer] van Altena 

  • Hij is geboren rond 1120 in Altena (Almkerk), Noord-Brabant, Nederland.
  • Woonachtig vanaf rond 1150: Kasteel van Altena, Almkerk, NB, NL.
    plaats: Almkerk, Altena's Laantje 3 ; naam: Altena ; soort: kasteel ; datering: waarschijnlijk 12 eeuws
    beschrijving in 1749: Ten Noordoosten en niet verre van het Dorp ziet men den ruigbegroeiden Heuvel, op welken weleer het Slot der Heeren van Altena gestaan heeft. Men is gewoon het zelve in den Landkaarten aan te wyzen; hoewel 'er, sedert de Verwoesting door Hertog Albrecht van Beieren, niets meer van overig was dan twee groote tienkante Toorens, waar van de laatste, in den jaare 1678, of, volgens anderen, in den jaare 1680, weggeruimd is; zo dat er thans niet anders dan eenige Grondslagen en Holen van te vinden zyn. Het is zekerlyk onder de Kasteelen in Holland geen der minsten geweest, en men wil dat het ook gediend heeft voor een Tolhuis. De Heuvel verleent een aangenaam gezigt over het gantsche Land van Altena, en is tegenwoordig op den kruin in het ronde zeer fraai met Lindeboomen beplant. Hy behoort in eigendom aan den Heere Martinus van Barneveld, Vryheere van Noordeloos enz.
    huidige toestand: de motte is nog aanwezig
  • Hij is overleden na 1189.
  • Een kind van Dirk Jansz (I) [heer] van Altena en Adelheyd van Grimbergen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 februari 2024.

Gezin van Dirk II [heer] van Altena

Hij is getrouwd met Mathilde echtgenote van Altena.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Boudewijn van Altena  1145-1200 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk II [heer] van Altena?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirk II [heer] van Altena

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk II [heer] van Altena

Dirk II [heer] van Altena
± 1120-> 1189



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Altena


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I8023.php : benaderd 12 januari 2026), "Dirk II [heer] van Altena (± 1120-> 1189)".