STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Jean Francois (I) [venduemeester] Favereij (1789-1876)

Persoonlijke gegevens Jean Francois (I) [venduemeester] Favereij 

  • Hij is geboren op 9 maart 1789 in Paramaribo, Suriname.
  • Beroep: van voor 1825 tot 31 juli 1859 Venduemeester Paramaribo.
    Surin.Weekblad.1859, 31 juli; Publieke Veilingen
    Bij het departement der onbeheerde Boedels door den venduemeester J.F.Favereij.
    - Het Huis en erf . . .
    - Het Erf en Gebouwen . . .
  • (Advertentie / krantebericht) van 11 januari 1830 tot 1 maart 1830.
    Sur.Courant.1830, 11 jan; J.F.Favereij is voornemens in de maand Maart aanstaande te vertrekken, verzoekende zijne debiteuren zoo spoedig doenlijk hunne verschuldigden te komen voldoen, om daardoor in staat te worden gesteld, zijne crediteuren te kunnen betalen.
  • (Advertentie / krantebericht) vanaf 1834.
    Vele krantenberichten omstreeks 1834 met: (NSC.1834, 21 nov) Schepen in Lading, naar Amsterdam: Het schip Nic laas Witsen , kapt F Langel. Adres bij J.F.Favereij. -Sluit 15 December
  • (Manumissie / vrijkoop slaven) vanaf 27 mei 1835.
    Sur.Courant.1835, 28 mei; Gouvernements secretarij. Paramaribo den 27 Mei 1835.
    Alzoo de navolgende personen , zich bij rekesten aan den Gouverneur generaal hebben geadresseerd , met verzoek om Brieven van Manumissie , voor de na te melden Slaven ; te weten :
    Jean Francois Favereij , als straatvoogd over- en voor de slavin Flora weleer toebehoord hebbende aan de vrije Cornelis Anthonij van de Directie.
  • (Verkoop / veiling) vanaf 21 mei 1821.
    Surin.Courant.1821, 21 mei; Transporten. den 7.Mey. J.F.Faverey aan Louisa Snyders, voor haare reeds hebbende , en nog te verwekkene kinderen, van t Erff aan de Saramaccastraat onder La.D.No.568.
    (NB: betreft diens moeder.)
  • Hij is overleden op 9 januari 1876 in Paramaribo, Suriname, hij was toen 86 jaar oud.
    De WestIndier.1876, 16 jan; BS-Overleden den 9den(jan); Jean Francois Faverij, weduwnaar van Carolina Francina Directie, 86 jaren en 10 maanden.
  • Een kind van Julien Favereij en Johanna van Snijders e-Favereij
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 juli 2023.

Gezin van Jean Francois (I) [venduemeester] Favereij

Hij is getrouwd met Carolina Francina van Directie e-Favereij.

Zij zijn getrouwd op 13 maart 1823 te Paramaribo, Suriname, hij was toen 34 jaar oud.

6 kinderen

Kind(eren):

  1. Gerrit Willem Faverey  1825-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jean Francois (I) [venduemeester] Favereij?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jean Francois (I) [venduemeester] Favereij

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jean Francois (I) [venduemeester] Favereij


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 maart 1789 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken sneeuw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 5 mei » Het Cahier de doléances wordt aangeboden aan de Franse Staten-Generaal, waarmee de Franse Revolutie begint
    • 14 juni » De over boord gezette kapitein en bemanning van de HMAV Bounty bereiken Timor.
    • 18 juni » Keizer Jozef II schaft de Blijde Inkomst van Brabant af en geeft daarmee aanleiding tot de Brabantse Omwenteling.
    • 4 augustus » Afschaffing van de feodale traditie in Frankrijk door de Nationale Vergadering.
    • 26 augustus » De eerste universele Verklaring van de Rechten van de Mens en de Burger wordt in Frankrijk openbaar gemaakt.
    • 6 november » Oprichting van het Bisdom Baltimore, het eerste rooms-katholieke bisdom in de Verenigde Staten van Amerika
  • De temperatuur op 13 maart 1823 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
    • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
    • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
    • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
    • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.
  • De temperatuur op 9 januari 1876 lag rond de -4,0 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 10 maart » Eerste succesvolle telefoongesprek: Alexander Graham Bell spreekt "Mr. Watson, come here, I want to see you."
    • 1 augustus » Colorado wordt de 38e staat van de Verenigde Staten.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Favereij

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Favereij.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Favereij.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Favereij (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I41740.php : benaderd 13 januari 2026), "Jean Francois (I) [venduemeester] Favereij (1789-1876)".