STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Marius Johannes van Gelderen (± 1789-1816)

Persoonlijke gegevens Marius Johannes van Gelderen 

  • Hij is geboren rond 1789 in Paramaribo, Suriname.
    NT00342_DTB-Doop, Evang Luth Gemeente Paramaribo 1789, 23 aug, fol.181
    1288,"","1789-08-23","Gelderen","Marius Johannes","van","niet genoemd","","Labadie","van","","1789 augustus 23 is door mij ondergesch: in de teegenwoordigheid van den broeder diacon Schmidt gedoopt een onegte kind musties met naame Marius Johannesvan Gelderen. Get: en meeter de wed: Rouleau. Ten doop gehouden door J: van Suylen. Moeder Jacoba van Labadie. Q: T: (was get) A: A: Sporon V:D:M:","181","ARA, Oud archief Burgerlijke Stand Suriname, inv.nr. 10, kerkboek 1770 - 1792 (Paramaribo)","Enz. Ned. Ger. Gem. D. 1770 - 1792 / 8 (Paramaribo)","02741b3e-71be-102d-a0ea-005056a23d00"
  • Hij werd gedoopt op 23 augustus 1789 in Paramaribo, Suriname (Evang.Luth.Gem).
  • Hij is overleden op 27 augustus 1816 in Paramaribo, Suriname.
    3841 +27-08-1816 Labadie; Marinus Johannes van Gelderen zie volgnummer 3840 / Gelderen
    3840 27-08-1816 Gelderen Marinus Johannes van Gelderen z/v de vrije Coba van Labadie. Begraven op het "Nieuwe Kerkhof". John Sang-Ajang: overlijdensdatum ligt in de periode 22 augustus tot en met 27 augustus. B9: 27 augustus
  • Hij is begraven in Paramaribo, Suriname (bgf Nwe Kerkhof).
  • Een kind van NN (Francois) van Geldere en Maria Petronella Jacoba (de vrije Coba) van Labadie-Rouleau
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 februari 2022.

Gezin van Marius Johannes van Gelderen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marius Johannes van Gelderen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marius Johannes van Gelderen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marius Johannes van Gelderen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 augustus 1789 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: noorderlicht. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 28 april » Muiterij op de Bounty onder leiding van Fletcher Christian tegen kapitein William Bligh
    • 20 juni » In Versailles leggen vertegenwoordigers van de derde stand en hun sympathisanten uit de lagere geestelijkheid en de adel de Eed op de Kaatsbaan af.
    • 28 augustus » Ontdekking van het Saturnusmaantje Enceladus door William Herschel.
    • 3 oktober » George Washington roept 26 november 1789 de eerste Thanksgiving Day in het bestaan van de Verenigde Staten uit.
    • 27 oktober » Slag bij Turnhout tegen de Oostenrijkers.
    • 6 november » Oprichting van het Bisdom Baltimore, het eerste rooms-katholieke bisdom in de Verenigde Staten van Amerika
  • De temperatuur op 27 augustus 1816 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 9 januari » Frederik Willem van Nassau-Weilburg overlijdt en wordt als vorst van Nassau opgevolgd door zijn zoon Willem.
    • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
    • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
    • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
    • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Gelderen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I35469.php : benaderd 25 januari 2026), "Marius Johannes van Gelderen (± 1789-1816)".