STALPAERT - STALPERS XVII Generaties » Willem Symon Teylinc [Ridder Leenman] van Wijtvliet (± 1193-> 1255)

Persoonlijke gegevens Willem Symon Teylinc [Ridder Leenman] van Wijtvliet 

  • Hij is geboren rond 1193 in Aalburg, NB, NL.
  • Eigendom: tot na 1255 leenman van de Scobbende.
    ScoblandsAmbacht; in de Grote waard bij (later: Muilkerk)
    Erfpacht van het Domkapittel te Utrecht. Zijn zoon Jan zal hem opvolgen.
  • Vermelding vanaf juli 1220: Wilhelmus en Theodricus de Thelinge (Teylinc).
    Ter gelegenheid van zijn huwelijk met Maria dochter van Hertog Hendrick I van Brabant en Mathilde van Boulogne geeft graaf Willem I, in juli 1220 te Aalbertsberg, bij wijze van bruidschat aan haar de stad Dordrecht met de tol en andere opbrengsten, het ambacht van Poortvliet en Malland en de hof van Valkenburg, en bij wijze van morgengave de watermolens van de poort van Zierikzee, de hooimannen van Schouwen en de buiten Holland wonende dienstlieden. De getuigen onder zijn “nobilis hominus”, edele mannen zijn: Theodericus de Althena, Albertus de Kuch, Theodericus de Vorne, Johannes Persin, Willelmus et Theodericus de Thelinge, Willelmus de Ekemunda, Isbrandus de Harlem, Theodericus de Wasnare, Jacobus castellanus de Leythen, Walterus de Harlem etc .
    ---
    Oorkondenboek van Holland en Zeeland (OHZ) tot 1299, deel I, eind van de 7e eeuw tot 1222. Door Dr.A.C.F. Koch, Martinus Nijhoff/ ’s-Gravenhage/1970, nr. 405.
  • Vermelding van 1255 tot 1285.
    Willem van Witfliet (Wijtvliet) zegelde 1255 met als wapen een dubbel gekanteelde dwarsbalk, terwijl zijn kleizoon ook Willem van Wijtfliet genaamd in 1285 zegelde met een wapen een 3 (2+1) wielen van zes spaken.
  • (Wapenschild) vanaf 1255.
    Willem van Witfliet zegelde 1255 met als wapen een dubbel gekanteelde dwarsbalk, terwijl zijn kleizoon ook Willem van Wijtfliet in 1285 zegelde met een wapen 3 wielen met zes spaken 2 : 1.
  • Hij is overleden na 1255.
    Heer van Wijtvliet overleed na1255.
  • Een kind van Symon Wilm Florensz [dominus] Teylinc van Wijtvliet (Wyfliet) en Aleyd Jan Arntsdr van Heesbeen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 juli 2024.

Gezin van Willem Symon Teylinc [Ridder Leenman] van Wijtvliet

Hij is getrouwd met Ada Ysbrantsdr van der Made.

Zij zijn getrouwd rond 1225.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Symon Teylinc [Ridder Leenman] van Wijtvliet?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Symon Teylinc [Ridder Leenman] van Wijtvliet

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Symon Teylinc [Ridder Leenman] van Wijtvliet


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Wijtvliet


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Mark Stalpers, "STALPAERT - STALPERS XVII Generaties", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-stalpers/I25014.php : benaderd 9 januari 2026), "Willem Symon Teylinc [Ridder Leenman] van Wijtvliet (± 1193-> 1255)".